Ocak 24, 2024

Popüler Altcoin Beklenen Ralliden Uzaklaşıyor: Boğalar Fiyatı Kritik Seviyesinin Üzerinde Tutabilecek mi?


Altcoin piyasası geçtiğimiz hafta boyunca fiyat dalgalanmaları yaşamaya devam etti. Bu durum piyasada karışık bir duyarlılığın olduğu anlamına geliyor. Bu baplamda, ADA fiyatı 24 saat içinde %3’ün üzerinde ve geçtiğimiz hafta boyunca %13 değer kaybetti. Bu nedenle ADA coin de düşüş trendine katılmış gibi görünüyor.

Altcoin fiyatı yaklaşık bir hafta boyunca 0,5817 dolar ile 0,6273 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem gördü. Ardından boğalar ivme kaybetti ve altcoin destek seviyesini kırdı. Bundan sonra, fiyat kısa bir süre için yatay seyretti.

Altcoin fiyat grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Altcoin en düşük seviyesi olan 0,4610 doları test ettikten sonra, boğalar direnç seviyesinden çıkmak için yeterli ivme kazandı. Ancak 0,5438 dolarda bir engelle karşılaştı ve ardından fiyat bir süre aralık içinde işlem gördü.

Piyasa yeniden ivme kazandığında, ADA değerlemede %25’in üzerinde sıçrama yaptı. ADA fiyatı 0,6273 dolarda reddedildikten sonra kısa bir süre için 0,5001 dolar ile 0,5438 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem gördü.

Bunlara ek olarak son günlerde, token başka bir düşüş hareketi yaşadı. Bu durum da 0.5001 dolarlık destek seviyesini düşürmesine neden oldu. Şu anda, ADA fiyatı, sonucu tahmin edilemeyen 0.4610 dolarlık önemli destek seviyesini test ediyor.

ADA Fiyatı Yükseliş mi?

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) kırmızı histogramda sürekli bir düşüş göstererek piyasadaki yükseliş etkisinin arttığına işaret ediyor. Ayrıca, ortalamalar yüksek bir yükseliş yakınsaması olasılığı gösteriyor ve bu da fiyatın yakında büyük bir fiyat hareketi yaşayacağını gösteriyor.

Boğalar fiyatı 0,4610 dolar destek seviyesinin üzerinde tutarsa, ADA fiyatı 0,5001 dolar direnç seviyesini test edecek. Fiyatın bu seviyede tutulması, ADA fiyatının 0,5438 dolarlık üst direnç seviyesini test etmeye çalışması için zemin hazırlayacaktır.

Aksine piyasa ivme kaybederse, Cardano fiyatı düşecek ve yakında 0,4162 dolar destek seviyesini test edecek. Dahası, ayılar piyasaya hakim olmaya devam ederse, önümüzdeki dönemde 0,3792 dolarlık daha düşük destek seviyesini test etmeye hazırlanacak ve düşüş gösterecek.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?