Eylül 23, 2023

Popüler Altcoin Kan Kaybetmeye Devam Ediyor: Son Dokuz Ayın En Düşük Seviyesinde!


Sektör analistlerine göre Ethereum  şu anda piyasa değerini etkileyebilecek enflasyonist baskılarla karşı karşıya. ETH ağı, ağ faaliyetlerinde önemli bir düşüş yaşadı. Özellikle, ağ ücretleri tek bir hafta içinde %9’un üzerinde düştü. Blockchain analitik firması IntoTheBlock tarafından bildirildiği üzere, 22,1 milyon dolar ile dokuz ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Ağ ücretlerindeki bu düşüşün sonucu, ETH arzında görülen enflasyonist eğilimdir. Bu değişiklik, yaratılan sayıya kıyasla işlemleri doğrulamak için daha az ETH token’ının yakılmasına bağlanıyor. Ultrasound.money’den alınan veriler bu değişimin altını çiziyor.

Katman 2 Ağları Ethereum’u Etkiledi

Koinfinans.com olarak bildiridğimiz üzere ağ ücretlerindeki düşüşün ardındaki temel etkenlerden biri, Katman 2 ağlarının giderek daha fazla benimsenmesidir. Bu çözümler, işlemlerin önemli bir kısmını ana blok zinciri dışında işleyerek Ethereum’un ölçeklenebilirliğini ve verimliliğini artırmayı amaçlamaktadır. IntoTheBlock’un araştırma müdürü Lucas Outumuro’ya göre bu eğilim yakın vadede de devam edecek gibi görünüyor.

ETH ağındaki deflasyonist dinamiklerden enflasyonist dinamiklere geçiş, geçen yılki Merge yükseltmesinin ardından ortaya çıkan anlatıdan bir sapmaya işaret ediyor. Bu önemli ağ yükseltmesi, Ethereum’u bir iş kanıtı mutabakat mekanizmasından bir hisse kanıtı modeline geçirdi.

Altcoin‘nin son performansını çevreleyen endişelere ek olarak JPMorgan analistleri, çok beklenen Şangay yükseltmesinin ezici etkisini vurgulayan bir rapor yayınladı. Bu yükseltme için büyük umutlar olmasına rağmen, ağ etkinliğini artıramadı. İşlem sayıları, aktif adresler ve blok zincirinde kilitli toplam değer gibi temel ölçümlerin tümü Nisan ayından bu yana düşüş yaşadı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?