Ağustos 28, 2023

Popüler Altcoin İçin Korkutan Senaryo: Düşüş Tarafı Baskın Görünüyor!


Piyasalar Bitcoin ETF’nin bu Cuma günü sona ermesiyle birlikte bir toparlanma umuyor. Ancak Ethereum bir aralıkta hareketsiz kalıyor. YTD’deki %37,25’lik büyüme ile son düzeltme ETH fiyatını 1639 dolara düşürerek 2023’ün en yüksek seviyesi olan 2142 dolardan %23,68’lik bir indirim sağladı.

4-H grafiğinde ters bir baş ve omuz oluşturmayı başaramayan ETH fiyat hareketi, 1690 dolarda bir tedarik portalı buluyor.

Konsolidasyon aralığında yatay bir eğilime öncülük eden ETH fiyatı 1639 dolar-1668 dolar arasında bir aralık oluşturuyor. Düşüş tarafı baskın görünüyor ve genel direnç %38,20 Fibonacci seviyesine denk geliyor.

Düşüş ekibine puan ekleyen ETH fiyat hareketi, alt destekte bir boyun çizgisi ile çift tepe formasyonuna işaret ediyor.

Şu anda ETH fiyatı, gün içi %1,08 kayıpla 1639 dolardan işlem görüyor ve günlük mum düşüşüne yol açıyor.

Ethereum Fiyatları Bir Geri Tepme Rallisi Bulacak mı?

Konsolidasyona rağmen, altcoin fiyat hareketi, alıcılar aralığı sürdürmek için mücadele ederken güçlü bir düşüş muhalefeti buluyor. Dahası, ETH fiyatı 1690 doların üzerine çıkamadığı için diyagonal bir eğilim sürdürüyor.

4H grafikte artan düşüş eğilimi ile birlikte, 1 günlük grafikteki potansiyel ölüm kesişmesi uzun süreli bir düzeltme aşaması konusunda uyarıyor. 1600 doların altına düşmesi durumunda ETH fiyatı 1540 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Diğer taraftan, alıcılar %78,60 Fibonacci seviyesinden 1579 dolara gerileyen düşük fiyat ve yaklaşan ETF haberlerinde iyimserlik buluyor. Toparlanma eğiliminin 1690 doların üzerine çıkması, 1776 dolara kadar yükseliş eğilimini körükleyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?