Eylül 26, 2023

Popüler Altcoin Fiyatı Daha Yüksek Seviyelere Hazır, İşte Nedeni?


Maker fiyatı bir önceki uzun vadeli direnç seviyesini desteğe çevirerek bir yükseliş trendi formasyonu oluşturmayı başardı. Bir kırılma, yukarı yönlü ivmesini hızlandırabilir.

MKR fiyatı, Ağustos başında 1.380 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştığından beri geriledi. Bu süre zarfında fiyat, 980 dolar seviyesindeki bir önceki uzun vadeli direnç seviyesine kadar düştü ve toparlanma göstermeyi başardı.

Haftalık olarak 980 dolar seviyesine tepki veren üç mumun da altında uzun fitiller var. Bu durum, fiyat bu seviyeye yaklaştıkça boğaların agresif bir şekilde alım yaptığını gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere fiyat o zamandan beri yükselerek şu anda yılın en yüksek seviyesini bir kez daha yeniden test ediyor. Bu seviyenin üzerine çıkılması Maker fiyatının bir sonraki direnç seviyesi olan 1.660 dolara ulaşmasına yardımcı olabilir.

Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) 50’nin üzerinde ve yükseliş eğiliminde olduğu için bir kırılmayı destekliyor.

Maker yorum

Günlük grafik, MKR token‘ın 14 Temmuz 2023’ten bu yana yükselen bir üçgen formasyonu içinde işlem gördüğünü gösteriyor. Bu, genellikle kırılmalara yol açan bir yükseliş formasyonu olarak bilinmektedir.

Günlük RSI azalan bir direnç çizgisinin üzerine çıktı ve 50 seviyesinin üzerinde seyrediyor, bu da boğaların bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, bu tür RSI kırılmaları tipik olarak fiyat hareketinde benzer kırılmalara yol açar. Bu nedenle, Maker fiyatının bu formasyondan çıkması ve 1.928 dolarlık hedefine doğru ilerlemesi muhtemel görünüyor.

MKR token analiz

Teknik göstergeler, MKR fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Bir sonraki hedef 1.660 dolar, daha yüksek hedef ise 1.928 dolarda yer alıyor.

Bu görünüm, MKR fiyatının yükselen üçgenin destek çizgisinin altına 1.150 dolardan düşmesi halinde geçersiz hale gelebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?