Temmuz 25, 2020

Popüler Altcoin Chainlink’in Fiyatında Son Durum


Geçtiğimiz ay boyunca en iyi performans gösteren kripto varlıklarından biri Chainlink (LINK) oldu. Mart ayının en düşük seviyelerinden sonra yaklaşık %500 yükseldi. Bu yükselişin ardından piyasa uzmanlarının çoğu bir düşüş beklediğini söyledi. Bu yazının kaleme alındığı saatte LINK, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9 doların yaklaşık %16 altında, 7.50 dolardan işlem görüyor. Analistler, fiyatta yaşanılan küçük düzeltmeye rağmen varlığın daha da düşmesi gerektiğini söylüyor.

LINK fiyatındaki düzeltme rakiplerinden birinin yaşadığı ralli sonrasında meydana geldi. Bu rakip, Silikon Vadisi devi Sequoia ve Binance tarafından desteklenen Band Protocol (BAND). BAND, çeşitli olumlu gelişmelerinin ardından son 30 gün içinde yaklaşık %300 değer kazandı. Bu yükselişin Chainlink fiyatını etkileyebileceği düşünülüyor.

Chainlink bu haberin odak noktası olmasına rağmen, analistler tüm altcoinlerin önümüzdeki haftalarda BTC’den daha düşük performans gösterebileceğine inanıyor. Bir kripto araştırma firması olan Blockfyre’in teknik analiz başkanı bu hafta başında yaptığı açıklamada “Eğer BTC ve ETH eğilim belirlemeye başlarsa altcoin pozisyonumda dikkatli olurum. Özellikle bu yukarı doğru yeni bir BTC eğiliminin başlangıcı ise.” ifadelerini kullandı. Buna ek olarak Bitcoin’in 10.500 dolar seviyesini aştığı olası bir senaryoda altcoin’lerin fiyatında özellikle BTC paritesinde düşüşler görüleceğini söyledi. Altcoin’lerin bu düşüşünün aslında Bitcoin’in yükselişinden kaynaklanacağını altını çizdi.

Başka bir sektör yorumcusu bu ayın başlarında çok benzer bir düşüncesini paylaştı. Bitcoin pazarındaki son derece düşük volatilite ile yaklaşan kopuşun muhtemelen “altcoin partisini” sona erdireceğini söyledi.

Bu analistler, Bitcoin bir boğa veya ayı eğiliminde ise altcoinlerin daha iyi performans göstermeye çalışacağına inanan takımın birer parçası.

Son olarak Chainlink’de, tabiki “altcoin” genel teriminin dışında tutulmaz. Uzmanlar haklı çıkarsa, olası bir Bitcoin yükselişi fiyatı daha da kötü etkileyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?