Popüler Altcoin Bu Önemli Gelişme Sonrası Bir Ralli Ateşledi!

0

Popüler bir altcoin olan Polkadot (DOT), bir yönetim oylamasının protokolüne parachain müzayedelerinin eklenmesini onaylamasının ardından yükselişe geçti.

Kripto para birimi, kısa süre önce, açık kaynaklı yönetişim platformları Polkassembly’de, ağ için kasım ayında başlayacak iki toplu parachain açık arttırmasına izin veren bir önerge verdi. CoinGecko’ya göre bu onay, DOT’un bir günde yüzde 26 artarak 32.21 dolardan 42.16 dolara yükselmesini sağlayan bir ralliyi ateşledi.

Parachainler, Polkadot ağına bağlı katman-1 blockchain’leridir. Açık artırma, ağın birlikte çalışabilirlik özelliklerine erişmek için hangi blockchain’lerinin Polkadot’un aktarma zincirine entegre olacağını belirler. Bu açık arttırmalar belirli bir blockchain’i destekleyen yatırımcılar, bir parachain yuvasını güvence altına almak konusunda şanslarını deneyebilmek için DOT token’larıyla teklif veren kullanıcıları içerir.

Parachain müzayedelerini Polkadot’a getirmek için yapılan oylama, DOT’un canary ağı Kusama’da (KSM) parachainlerin başarıyla başlatılmasından sonra gerçekleşti. Canary (herhangi bir konfigürasyonda hemen hemen her tür cihazı taklit edebilen fiziksel veya sanal bir cihaz) ağı, gelecekte ana ağda geliştirilmesi planlanan özellikleri test etmek için tasarlanmış bir blockchain’dir.

Polkadot’un da yakın tarihli bir blog yazısında belirttiği gibi:

“Parachain’ler, Statemine’in 3 Haziran 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana Polkadot’un ‘canary ağı’ olan Kusama’da zaten başarılı bir şekilde çalışıyor. O zamandan beri, Kusama’da toplam 12 canlı parachain için 11 parachain slot açık artırması başarıyla gerçekleşti.

Dört ayı aşkın bir süredir Kusama’da önemli bir sorun yaşamadan bu tür bir faaliyetin gerçekleşmesi, parachain’lerin Polkadot’ta fırlatılmaya hazır olduğu düşünüldüğünde oldukça önemli bir faktör.”

DOT’un fiyatı o zamandan beri istikrar kazandı ve şu anda 40 dolar seviyesinden el değiştiriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın