Şubat 12, 2024

Popüler Altcoin Bu Direnci Aşarsa %28 Fırlayabilir: Ali Martinez

Cardano (ADA) kripto para piyasasında önemli bir konumda bulunuyor. Ancak, şu anda 0,5375 dolar değerinde seyreden ADA, genel piyasadaki düşüş eğiliminden etkilenerek son 24 saat içinde %3’ten fazla bir değer kaybı yaşadı. Bu düşüş eğilimi, kripto para birimleri genelindeki dalgalanmalardan kaynaklandı ve yatırımcıları endişelendirdi.

Bu fiyat hareketleri ortasında, piyasa analisti Ali Martinez’in yaptığı analizle altcoin yatırımcılarının dikkat çekti. Martinez, Cardano’nun yakın gelecekteki davranışlarına ilişkin önemli öngörülerde bulundu. Ona göre, ADA şu anda 0,54 dolar ve 0,56 dolar civarında yoğun bir dirençle karşı karşıya. Bu fiyat seviyelerinin, birçok yatırımcının ADA satın aldığı noktalar olduğu belirtiliyor. Ayrıca, 0,54 dolar ve 0,56 dolar aralığında bulunan bu seviyelerde yaklaşık 50.000 adresin 2 milyar ADA’yı elinde tuttuğu biliniyor.

Cardano fiyat seviyeleri

Analist bu değerlendirmesinde IntoTheBlock tarafından geliştirilen In / Out of the Money Around Price (IOMAP) göstergesini kullandı. Göstergenin kendisi kesin direnç veya destek noktalarını belirlemek için kullanılamasa da fonların belirli bir fiyat etrafındaki konsantrasyonu hakkında bilgi, varlığın hareket hızının potansiyeli hakkında bir ipucu verebilir.

Bu göstergeye göre kripto paraların satın alındığı ortalama fiyat, yani maliyet belirleniyor ve mevcut fiyat ile karşılaştırılıyor. Mevcut Fiyat, ortalama maliyet’ten büyük ise bu adres “In”, yani “kârda” olarak belirleniyor. Mevcut fiyat, ortalama maliyet’ten küçük ise adres “Out”, yani “zararda” olarak tanımlanıyor.

Martinez’in analizine göre, bu direnç seviyelerinin aşılması durumunda altcoin fiyatında önemli bir yükseliş yaşanabilir. Ancak, bu durumda birçok yatırımcı fiyatın bu aralığa doğru ilerlemesiyle birlikte kâr elde etmek isteyebilir. Bu kar alma eğilimi, uzun vadede ADA’nın potansiyel büyümesini engelleyebilir.

Martinez’in tahminlerine göre, ADA bu direnç noktalarını aşarsa, fiyatı 14 aydan uzun bir süredir görülmeyen 0,68 dolara kadar yükselebilir. Ancak, mevcut piyasa dinamikleri ve içsel baskılar, varlığın bu çıkışını engelliyor gibi görünüyor. Bu nedenle, ADA’nın daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşabilmesi için belirli engellerin aşılması gerekebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?