Mart 12, 2024

Popüler Altcoin Bu Ayın Yıldızı Olmaya Hazırlanıyor: Beklenen Fiyat Rallisi Kapıda!

Kripto para piyasası, token’ların kendi portföylerinde önemli dalgalanmalar kaydetmesiyle olumlu bir şekilde işlem görmeye devam ediyor. Ayrıca, Bitcoin fiyatı 72.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam ederek kripto alanında güçlü bir yükseliş etkisi olduğunu gösteriyor.

Öte yandan Litecoin, kısa bir süre için nötr bir eğilim sergiledikten sonra başarılı bir şekilde yeniden ivme kazandı. LTC fiyatı son 24 saat içinde %13,5 ve son 30 gün içinde yaklaşık %40 artarak ana direnç seviyesini yeniden test etmesine neden oldu.

LTC 8 Ay Sonra İlk Kez 100 Dolar Geri Kazandı

Litecoin fiyatı iki haftadan uzun bir süre boyunca 67,43 dolar ile 71,90 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem görerek sektördeki token için zayıf bir alım ve satım baskısına işaret etti. Volatilite arttıkça, boğalar %18,5’lik bir sıçrama yaptı ve ardından fiyat önümüzdeki iki gün boyunca nötr bir eğilim sergiledi.

Bunu takiben, Litcoin fiyatı yükseliş etkisi altında işlem görmeye başladı ve önümüzdeki üç gün içinde% 31,69 ekledi, ardından boğalar 94,69 dolar direnç seviyesinde reddedildi ve fiyat bir süre yatay işlem gördü. LTC token daha sonra grafikte %15,52’lik bir düzeltme kaydetti.

litecoin fiyat grafiği

En düşük seviyesi olan 77,29 doları test ettikten sonra, boğalar ivme kazandı ve değerlemede bir sıçrama kaydetti, ardından fiyat bir süre kapalı aralıkta işlem gördü. Son zamanlarda, boğalar 105,05 dolarda reddedilmeden önce %21,43’lük bir sıçrama kaydetti. O zamandan beri, fiyat düşüş etkisi altında işlem görüyor ve direnç/destek seviyesini test ediyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) yeşil histogramda sürekli bir düşüş göstererek kripto alanında artan satış baskısına işaret ediyor. Ayrıca, ortalamalar düz bir çizgi göstererek bu altcoinin gelecekteki fiyat hareketinde belirsizliğe işaret ediyor.

Litecoin Fiyatı 2024’te Yükselecek mi?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere piyasa fiyatı 98,94 dolar destek seviyesinin üzerinde tutarsa, boğalar ivme kazanacak ve 105,05 dolar direnç seviyesini test edecek. Fiyatın bu seviyede tutulması Litecoin’in fiyatını bu ay 110 dolarlık üst direnç seviyesini test edecek şekilde belirleyecektir.

Olumsuz olarak, trendin tersine dönmesi LTC fiyatının destek seviyesini aşağı çekmesine ve 94,69 dolar olan alt destek seviyesini test etmesine neden olabilir. Dahası, ayılar boğaları alt etmeye devam ederse, LTC token güç kaybedecek ve 86,51 dolarlık alt seviyesini test etmeye hazırlanacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?