Eylül 25, 2023

Popüler Altcoin Ağı Ethereum’u Dahi Geride Bırakmayı Başardı!


Blockchain teknolojisi gelişmeye devam ederken altcoin piyasasında güçlenmeye başlayan varlık sayısı da arttı. NEAR, günlük aktif kullanıcısı sayısından Ethereum gibi bir devi geride bırakmayı başararak dikkat çekti. Ancak altcoin’in fiyat performansı beklentilerin çok altında.

@ThorHartvigsen tarafından paylaşılan verilere göre NEAR, günlük aktif adresler açısından dikkate değer bir başarı elde etti. Seçilen blok zincirleri için son bir güne ait istatistikler aşağıdaki gibidir:

  • NEAR – 650,000
  • Ethereum – 302,000
  • Polygon – 292,000
  • Solana – 178,000
  • Arbitrum – 128,000
  • Optimism – 77,000
  • Base – 71,000

NEAR altcoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu rakamlar, NEAR’ın günlük kullanıcı katılımı açısından Ethereum’un önüne geçtiğini gösteriyor.

Ancak altcoin‘nin gelir modelini düşündüğümüzde bulmaca daha da derinleşiyor. Yarım milyondan fazla günlük kullanıcıya sahip olmasına rağmen Near, günlük sadece 2.000 dolar gelir elde etmeyi başarıyor. Buna karşılık, çok daha az günlük kullanıcıya sahip olan Ethereum ve Arbitrum, ücretlerde sırasıyla günde yaklaşık 2 milyon dolar ve 50.000 dolar çekiyor.

Blockchain uzmanları NEAR’ın gelir modelinin benzersiz olduğu ve yalnızca işlem ücretleri merceğinden bakılmaması gerektiği konusunda hemfikir. Uzmanlar varlığın ölçeklenebilirliği ve uygun fiyatına odaklanıyor.

Ağın işlem başına aldığı ücretler çok düşük, genellikle bir sentin dahi çok altındadır. Bu düşük maliyetli yapı, kullanıcılarına ağır mali yükler getirmeden geniş bir kullanıcı tabanına hitap etmesini sağlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?