Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: MATIC, Önemli Bir Desteği Yeniden Test Edebilir

0
Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: MATIC, Önemli Bir Desteği Yeniden Test Edebilir

Polygon (MATIC) fiyatı önemli bir destek alanını güçlü bir şekilde aştı ve onu bir direnç bariyerine dönüştürdü. Polygon daha önce sık sık kullanılan bir dayanak etrafında işlem görürken, piyasa yapıcıların likidite toplama umuduyla altcoini daha aşağı çekme ihtimali de var.

MATIC fiyatı belirleyici bir an ile karşı karşıya

MATIC fiyatı son üç günde %25 düştü ve muhtemelen bu düşüş devam edecek. Belki de bu düşüşün ana nedeni, bir yıldan fazla bir süre üzerinde gezindikten sonra 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) 1,62 doların altındaki son kırılmadır. Bu nedenle, bu dönüş Poligon’da düşüş eğilimi gösteriyor.

Polygon bu direnci aşmaya çalışsa da başarısız oldu ve bugün %6,6 oranında düştü. Bununla birlikte, diğer altcoinlerin aksine, MATIC fiyatının düşüş trendi, günlük destek seviyeleri 1,44 ve 1,22 dolardan dolayı kısa sürede durabilir.

Bu görünüm biraz ‘yükseliş’ gibi görünse de, piyasa yapıcıların altında kalan sat-durdur likiditesini toplama umuduyla MATIC fiyatını haftalık destek seviyesini 1,03 dolar olarak etiketleyebilecekleri için belirsiz.

Bu nedenle, piyasa katılımcıları, %30’luk bir düşüş olan 1 dolar veya daha düşük bir düşüş olan en kötü durum senaryosuna hazırlıklı olmalıdır.

MATIC fiyatı için bu düşüş görünümünü destekleyen en önemli veri, IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi/Çıkış (GIOM) modelidir. Bu on-chain (zincir üstü) endeks, Polygon için 1.44 dolardan sonra istikrarlı destek seviyelerinin 1,22 ve 0,99 dolar seviyelerinde olduğunu ve kabaca 67.320 adresin yaklaşık 362 milyon MATIC tokeni satın aldığını gösteriyor.

MATIC fiyatının acımasız doğasını daha fazla tasvir etmek, yüksek net değerli bireylerin veya yatırımcıların çıkışıdır. 100.000 dolar veya daha fazla değerindeki büyük işlemlerin sayısı 875’ten 243’e düştü. Bu %72’lik düşüş, bu balinaların mevcut seviyelerde MATIC fiyatlarına ilgisiz olduğunu gösteriyor.

Öte yandan, MATIC fiyatı 1,22 dolar veya 1,44 dolar destek seviyesinden sıçrarsa, 1,75 dolar ila 2,14 dolar arz bölgesini yeniden test etmesi için iyi bir şansı var. 2,14 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Bu gelişme, MATIC fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.92 dolara çıkarmanın da anahtarı olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın