Şubat 3, 2022

Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: MATIC, 1.95 Dolarlık Bir Yeniden Teste İşaret Ediyor

Ocak ayındaki ani düşüşten sonra Polygon’un (MATIC) fiyat toparlanması iyi görünüyordu ancak bu durum yavaşlıyor. Devam eden konsolidasyon, muhtemelen Polygon’u önemli seviyeleri tekrar ziyaret etmeye iten bir yükseliş trendi ile sonuçlanacak.

MATIC fiyatı, 1.44 dolar destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor ve muhtemelen yakında yeniden test edecek. Bu dirençten bir sıçrama, bir yükseliş trendini tetiklemenin anahtarı olabilir. Bazı durumlarda, ralli ilk geri çekilmeden önce bile başlayabilir.

Ancak sıradaki hareket ne olursa olsun, yatırımcılar arz bölgesinin alt limitini 1.75 dolar olarak belirleyen Polygon (MATIC) fiyatından minimum %15’lik bir artış bekleyebilirler. Daha güçlü bir yükseliş senaryosunda iise MATIC bu engeli delip, haftalık direnç bariyeri için 1.95 dolara bir ralli yapabilir.

Bu hareket, mevcut 1.53 dıkar seviyesinden toplam kazancı %15’ten %27’ye çıkaracaktır. Uzun vadeli hareket etmek isteyen yatırımcılar, mevcut seviyede bir pilot pozisyona girebilir ve 1.44 dolarlık bariyerin yeniden test edilmesini bekleyebilirler.

İkinci yükseliş gerçekleşmezse, piyasa katılımcıları 1.75 dolar ve 1.95 dolarlık bir yeniden testinin karını alabilir.

Polygon fiyatı için işler basit görünse de, 1.44 dolarlık destek seviyesinin kırılması iyimserliklerini azaltabilir. Bununla birlikte, 1.41 doların altına yakın dört saatlik bir mum çubuğu, daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılarak, bir stop-loss girmek için ideal bir yer haline getirecektir.

Düşüş eğilimi, MATIC fiyatının haftalık 1.23 dolar destek seviyesini yeniden test etmeden önce %13 düşmesine neden olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Fxstreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.