Ağustos 28, 2023

Son Dakika: Polygon Kurucusu MATIC Token’a Gelecek Büyük Yükseltmeyi Açıkladı!


Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, MATIC token için büyük bir teknik yükseltme olarak tanımladığı POL hakkında ayrıntıları paylaştı. Nailwal’a göre POL, restaking ile ilişkili ek riskler olmaksızın çok zincirli staking’in faydalarını sağlıyor.

https://twitter.com/sandeepnailwal/status/1696102126236143881

Polygon ekosisteminin tek bir zincirden Polygon 2.0 teklifiyle kolayca birlikte çalışabilen bir Katman 2 ekosistemine genişletileceğini söylemeye devam ediyor. POL, Polygon 2.0’daki stake merkezinde stake edilir. Ek olarak POL, “restaking” olarak bilinen bir yaklaşım kullanılarak ağdaki herhangi bir sayıda zinciri doğrulamak için yeniden stake edilebilir.

POL, herhangi bir sayıda zinciri stake etmek ve yerel olarak herhangi bir sayıda rolü oynamak için kullanılabilir. Ek olarak POL iki boyutlu bir restaking yeniliği olacaktır. Restaking üçüncü taraflara olan bağımlılığı ortadan kaldırarak daha az merkezileşme vektörü ortaya çıkarır.

POL, zincirlerden daha fazlasını korumak için kullanılabilir. Agg katmanını, DAC’leri ve diğer bileşenleri de güvence altına alabilir.

POL, ilk hiper üretken token ve üçüncü nesil bir token olmak üzere sıfırdan inşa edilmiştir. 1. nesil BTC, sahiplerinin ağ güvenliğinde rol oynaması için hiçbir yol sağlamaz. 2. nesil ise ETH’dir ve sahiplerinin ağın güvenliğini sağlamak için pay sahibi olmalarını sağlar.

Altcoin kurucu ortağına göre POL, sahiplerinin birden fazla ağı güvence altına almasına ve birden fazla rolü yerine getirmesine olanak tanıyan 3. Nesildir.

POL MATIC Token’ın Yeniden Adlandırılması

POL teklifi Temmuz ayı ortasında yayınlandı. Eğer topluluk bunu kabul ederse, MATIC 1:1 oranında POL’a yükseltilecektir. Uygulamada POL, MATIC token’ının yükseltilmesi ve yeniden adlandırılmasıdır.

MATIC ve POL protokol açısından bir arada var olmaz ve olamaz. POL yalnızca MATIC’in yerini alabilir. MATIC’ten POL’e dönüşüm, MATIC’i yükseltme akıllı sözleşmesine göndermek kadar basit olacak ve bu da anında karşılık gelen POL miktarını iade edecektir.

Token sahiplerine yükseltme yapmaları için yeterli süre verilecektir. Örneğin teklif geçerse dört yıl veya daha fazla, ancak geçiş birkaç ay içinde başlayabilir.

Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal bir kullanıcıya verdiği yanıtta, yükseltme yönetim tarafından onaylandıktan sonra mekanizma hakkında daha fazla detayın ortaya çıkacağını, ancak bunların POL teklifinde paylaşılanlarla benzerlikler taşıyacağını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?