Mart 27, 2023

Polygon için Kritik Gün Geldi Ancak İşler Kötüye Gidiyor!

Polygon (MATIC) yatırımcılarının merakla beklediği gün geldi. Ethereum Katman-2 protokolünün yükseliş beklentisine karşın düşüş kaydetmesi ise dikkat çekti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ağda uzun bir süredir beklenen zkEVM protokolü bugün aktif edildi. Bu güncelleme ağın gidişatını değiştirecek kadar kritik detaylar barındırıyor.

19 Altcoin İçin Listeleme Ve Etkinlik Duyuruları Geldi: İşte Olacaklar!

Bugüne kadar toplamda yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapılan zkEVM’in geliştirilmesi için epey zaman harcandı. Protokol ilk olarak geçen yılın ortasında tanıtıldı, ancak test ağı Ekim 2022’ye kadar piyasaya sürülmedi. Bugün, Ethereum blok zinciri için en iddialı, hızlı ve ucuz işlem katmanını sağlayan zkEVM‘in ana ağ betası yayına girmeye hazırlanıyor.

Polygon bir bütün olarak Ethereum üzerinde büyük bir gelişme olarak tasarlanırken, zkEVM de Polygon üzerinde büyük bir gelişme olarak tasarlanmıştır.

Web3.0 eğitimcisi Bickersteth Emmanuel tarafından paylaşılan bilgilere göre, zkEVM protokolü üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin ispat süresi 10 milyon gazdan oluşan bir parti için iki dakikanın altında.

zkEVM ile Ethereum uyumluluğuna sahip her protokol kolayca çalışabilir veya yeni Polygon aracıyla bağlantı kurabilir hale geldi.

Polygon Fiyatı Bir Çıkmazdı

Topluluktaki heyecan MATIC fiyatında büyük bir sıçrama yaratmaya yardımcı olur. Ancak, bu yazının yazıldığı sırada, MATIC son 24 saatte %0,55 ve son yedi günde %7’den fazla düşüşle 1,08 dolardan işlem görüyor.

Token’ın BTC ile olan korelasyonu ve olumsuz duyarlılık düşüşün arkasındaki neden olarak düşünülüyor.

ZkEVM yayına girdiğinde bu durum değişecek ve birçok kişi bu lansman ve Polygon’un ana akım Web2.0 şirketleri için başvurulacak blok zinciri olarak konumlandırılması sayesinde ileriye dönük sürdürülebilir bir büyüme öngörüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?