Ağustos 29, 2023

Polkadot Fiyat Tahmini: Kritik Sıçrama Tamamlandı, Yükseliş Mümkün mü?


Polkadot fiyatı önemli bir destek alanından toparlandı ve kısa vadeli bir aralığın üzerine çıktı. Ancak, önümüzdeki birkaç gün içinde biraz toparlanma veya konsolide olmaya devam etme senaryolarıyla karşı karşıya.

DOT fiyatı Şubat 2023’te 7,9 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştığından beri düşmeye devam ediyor. Fiyat bu zaman zarfında Haziran başında 4,2 dolarlık destek bölgesine düştü ve ardından toparlanmayı başardı.

Bu toparlanma bir sabah “yıldızı formasyonu” (yeşil elips) ve Aralık 2022’de oluşan en düşük seviyeye kıyasla bir çift dip formasyonu oluşturmuştur.

Bu formasyonların her ikisi de yükseliş formasyonu olarak bilinir ve genellikle trendin yukarı yönde tersine dönmesine yol açar. Haftalık zaman diliminde ortaya çıktıklarında daha fazla öneme sahiptirler.

polkadot analiz

Ancak, takip eden haftalarda güçlü bir yükseliş eğilimi başlatmak yerine, DOT’un fiyatı Temmuz ayı başlarında 5,7 dolarlık yatay direnç tarafından reddedildi (kırmızı ok). Bu, daha yüksek seviyelerde alım baskısı olmadığını gösteren bir düşüş sinyali olarak biliniyor. Daha sonra, fiyat 4,2 dolarlık destek bölgesine düştü ve bunu bir kez daha destek olarak teyit etti (yeşil ok).

Haftalık RSI’ın yükseliş sapmasından sıçradığına dair küçük de olsa bir olumlu işaret var. Ayrıca, bir önceki haftanın mumunun uzun bir alt fitili vardı, bu da satın alma baskısının bir işareti olarak yorumlanıyor.

Yukarıdakiler göz önüne alındığında, Polkadot fiyatının 4,2 dolar bölgesinin altına düşmeden önce hafif bir sıçrama yaşaması muhtemeldir.

Yukarı yönde, 5,7 dolarlık seviyeye yaklaşıldığında güçlü bir direnç sağlayacaktır. 4,2 doların altına inilmesi, bir sonraki önemli destek alanı olan 3,6 dolara doğru hızlı bir düşüşe neden olacaktır.

Günlük grafik, önümüzdeki birkaç gün içinde küçük bir toparlanmanın gerçekleşebileceğini gösteriyor. Bunun nedeni, DOT fiyatının dün eşleşen 4,3 ila 4,57 dolar aralığının üzerine çıkmasıdır.

Koparma mumu, boğaların kısa vadede fiyat hareketini kontrol ettiğini doğrulayan uzun bir alt fitile sahip bir yükseliş mumudur. Bu toparlanma için potansiyel hedef, yatay direnç ve alçalan uzun vadeli direnç çizgisinin oluşturduğu 5 dolarda yer alıyor.

Teknik sinyaller, Polkadot fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde 5 dolara ve potansiyel olarak 5,7 dolara yükselebileceğini gösteriyor. Bundan sonra, düşmeye devam etmesi ve 4,2 dolar seviyesinin altına düşmesi muhtemeldir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?