Polkadot (DOT) Yeni Rekor Kırdı ve Ripple’ı Geride Bıraktı: Kısa Vadede Neler Bekleniyor?

0

Geçtiğimiz ay büyük bir ivme yakalayan Polkadot önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi köklü varlık olan Bitcoin Cash’i (BCH) de geri bırakarak 6. Sıraya yükselmişti. Sonrasında BCH tekrar sıralamada yerini alsa da Polkadot gün içerisinde ilginç bir durum yaşadı.

İlgili Haber  Piyasa Değerlerinde Polkadot Rüzgarı: Bitcoin Cash'in Tahtına El Koydu!

Ripple için arka arkaya gelen listeleme durdurma haberlerine günün erken saatlerinde Kraken borsası da katıldı. Bu haber üzerine Ripple için bir darbe de piyasa değeri sıralamasından geldi. Habere yakın bir zaman diliminde Polkadot (DOT) son 7 günde neredeyse %90 değer kazandı ve piyasa değeri olarak 4. Sıraya kendini yerleştirdi. Bu sayede LTC, BCH ve XRP’yi geride bırakmayı başardı.

Kaynak: CoinMarketCap

Son 24 saat baz alındığında %35 değer kazanan varlık 18 dolar seviyelerine ulaştı. Birçok yatırımcı için ise bu artış yeni bir arayışa dönüştü: Bir sonraki hedef ne?

Kısa Vadede Neler Olabilir?

DOT gün içerisinde yeni ATH’sini gerçekleştirdi. Yeni ATH sonrasında nerelere doğru değerin evrileceği de merak konusu oldu. Geçirdiğimiz haftanın ortasında 8 dolar bandında işlem gören varlık ciddi bir artış yakaladı ve perşembe gününe neredeyse 2 katı artışla 15,09 dolar seviyelerine ulaştı. Fibonacci düzeltmesi olan bu seviyede bir süre bekleyen varlık gün içinde %35 değer kazanarak yeni rekor seviyelere itmeye çalıştı. Dirençleri kıran DOT bir süre yatay eksende ilerlese de yeni ivmelenme öncesi düzeltmeye gitti ve kısmi düşüş yaşadı.

Kaynak: Tradingview DOT/USD

Yeni seviyenin destek bulması gerçekleşirse 18,55 dolarlık yeni bir direnç seviyesi oluşabilir. Bunları 19,45 dolar ve 20 dolar seviyeleri de eşlik edecektir. Destek bulabileceği noktara baktığımızda şu anki seviyeye yakın bir durumda 17,20 dolar seviyesi dikkat edilmelidir. Bu seviyenin düşüşün önünde duramaması DOT varlığını alt destekler olan 15,25 dolar ve 15 dolar bandına kadar kendisini çekebilir. Akşam saatlerinde ciddi bir RSI artışı yakalamış olsa da şu an için nötr 50 bandında seyrediyor.

DOT yükseliş ayrıca DOT/ BTC grafiklerinden de görüldüğü gibi BTC’ye karşı da yükselişte.

Yazının yazıldığı sırada DOT 16,95 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın