Polkadot (DOT) Yeni Rekor Kırdı ve Ripple’ı Geride Bıraktı: Kısa Vadede Neler Bekleniyor?

Geçtiğimiz ay büyük bir ivme yakalayan Polkadot önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi köklü varlık olan Bitcoin Cash’i (BCH) de geri bırakarak 6. Sıraya yükselmişti. Sonrasında BCH tekrar sıralamada yerini alsa da Polkadot gün içerisinde ilginç bir durum yaşadı.

[irp posts=”19686″ name=”Piyasa Değerlerinde Polkadot Rüzgarı: Bitcoin Cash’in Tahtına El Koydu!”]

Ripple için arka arkaya gelen listeleme durdurma haberlerine günün erken saatlerinde Kraken borsası da katıldı. Bu haber üzerine Ripple için bir darbe de piyasa değeri sıralamasından geldi. Habere yakın bir zaman diliminde Polkadot (DOT) son 7 günde neredeyse %90 değer kazandı ve piyasa değeri olarak 4. Sıraya kendini yerleştirdi. Bu sayede LTC, BCH ve XRP’yi geride bırakmayı başardı.

Kaynak: CoinMarketCap

Son 24 saat baz alındığında %35 değer kazanan varlık 18 dolar seviyelerine ulaştı. Birçok yatırımcı için ise bu artış yeni bir arayışa dönüştü: Bir sonraki hedef ne?

Kısa Vadede Neler Olabilir?

DOT gün içerisinde yeni ATH’sini gerçekleştirdi. Yeni ATH sonrasında nerelere doğru değerin evrileceği de merak konusu oldu. Geçirdiğimiz haftanın ortasında 8 dolar bandında işlem gören varlık ciddi bir artış yakaladı ve perşembe gününe neredeyse 2 katı artışla 15,09 dolar seviyelerine ulaştı. Fibonacci düzeltmesi olan bu seviyede bir süre bekleyen varlık gün içinde %35 değer kazanarak yeni rekor seviyelere itmeye çalıştı. Dirençleri kıran DOT bir süre yatay eksende ilerlese de yeni ivmelenme öncesi düzeltmeye gitti ve kısmi düşüş yaşadı.

Kaynak: Tradingview DOT/USD

Yeni seviyenin destek bulması gerçekleşirse 18,55 dolarlık yeni bir direnç seviyesi oluşabilir. Bunları 19,45 dolar ve 20 dolar seviyeleri de eşlik edecektir. Destek bulabileceği noktara baktığımızda şu anki seviyeye yakın bir durumda 17,20 dolar seviyesi dikkat edilmelidir. Bu seviyenin düşüşün önünde duramaması DOT varlığını alt destekler olan 15,25 dolar ve 15 dolar bandına kadar kendisini çekebilir. Akşam saatlerinde ciddi bir RSI artışı yakalamış olsa da şu an için nötr 50 bandında seyrediyor.

DOT yükseliş ayrıca DOT/ BTC grafiklerinden de görüldüğü gibi BTC’ye karşı da yükselişte.

Yazının yazıldığı sırada DOT 16,95 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.