Polkadot (DOT) Piyasa Düşüşüne Meydan Okuyor – İşte Yükselişin Temel Nedenleri

0

Daha geniş kripto para piyasası satış baskısına tanık olurken, Polkadot (DOT) piyasa trendine meydan okuyarak yukarı yöneliyor. Polkadot’un DOT kripto para birimi, %16’lık bir artışla gün içi en yüksek seviye olarak 37.61 dolar’a ulaştı.

Basın zamanı itibariyle DOT, 35.18 dolar fiyat ve 34.7 milyar dolar piyasa değeri ile %11 artışla işlem görüyor. Bu yükselişle, Polkadot geçen haftadaki tüm kayıplarını geri aldı ve haftalık grafiklerde pozitif işlem görüyor.

Polkadot, DOT platformundan diğer blockchain ağlarına token takasını kolaylaştıran güçlü bir merkezi olmayan finansal platform olarak ortaya çıktı. Ayrıca, Polkadot ekosistemi, birkaç parachain açık artırmasıyla büyük gelişmeler kaydetti.

Polkadot Parachain Açık Artırmaları

Kusama parachain açık artırmaları ve KSM token satışları, 2021 Ağustos ayında büyük ses getirdi. Geçen hafta, Polkadot altıncı parachain açık artırmasını KILT protokolünün son slotu kazanmasıyla sonuçlandırdı.

KILT şu anda son kullanıcılara iddiaya dayalı doğrulanabilir, geri alınabilir ve anonim kimlik bilgileri sağlamaya çalışıyor. Bununla KILT protokolü, Polkadot blockchain merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için yeni iş modellerini artırmayı hedefliyor.

Çoklu parachain açık artırmaları ve Kusama ile KILT gibi projelerin Polkadot’a gelmesiyle, yerel varlık DOT, on-chain aktivitede güçlü bir artış görüyor. Polkadot’taki yedinci parachain açık artırması iki gün sonra 15 Eylül’de gerçekleşecek. Bunların fiyatı olumlu etkilediği söylenebilir.

Eight Global’den Michaël van de Poppe’nin kurucusu Polkadot için fiyat tahminlerini yineleyerek, Polkadot fiyatının 100-150 dolar seviyelerine çıkabileceğini kaydetti. Analist bunun için kesin bir zaman çizelgesi sunmamış olsa da, mevcut seviyelerden hala 3x-5x yukarıda kazanımlar bekliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın