Polkadot (DOT) Kısa Vadeli Fiyat Analizi: 11 Mart

  • Polkadot, yüksek direnç seviyesi 40 dolar’da reddedildi.
  • Polkadot 50 günlük basit haraketli ortalamada destek seviyesi 35 dolar.

Polkadot (DOT) 32.25 dolarlık son desteğinin ardından yükseliş trendini sürdürdü. Yükseliş trendini yeni bir rekora sürdürmek isterken DOT 40 dolar direnç seviyesini kırmayı başaramadı. DOT şu anda yükselen satış baskısının ardından düzeltmelerine devam ediyor.

DOT, 40 dolar seviyesini kıramadıktan sonra 36.7 dolar seviyesine geri çekildi. Buradan daha güçlü destek almayı hedefliyor. Ayrıca 50 günlük basit haraketli ortalama (SMA) 35 dolarlık desteğe doğru yol izlerse satış baskısı artabilir.

100 günlük haraketli ortalama şu anda desteği 34,5 dolar seviyesinde tutuyor fakat bu destek seviyesi sağlam gözükmüyor. Bu nedenden dolayı günü 50 günlük haraketli ortalamanın altında kapatmak, düşüş ayağının 200 günlük haraketli ortalamadaki destek seviyesine kadar devam edebilir.

4 saatlik zaman diliminde grafik satış sinyali sunuyor. Satış sinyali ayılar kontrolü ele almaya çalışırken yükseliş trendinin güçsüzleştiği gözüküyor. Polkadot için yanıp sönen satış sinyallerinin çoğu doğrulanma eğilimindedir; bu nedenle, çöküş hakim olmayı sürdürebilir.

İki gün önce SuperTrend göstergesi, yatırımcılara DOT üzerinde uzun pozisyon almaları için bir sinyal verdi. Bu, Polkadot’un kısa vadede genel olarak yükselen piyasa içerisinde yaşayabileceği anlamına gelmekte. Benzer şekilde, 50 günlük haraketli ortalama’nın üzerinde tutunması 40 dolar üzerinde toparlanmaya yol açabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : fxstreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.