Ocak 5, 2024

PlanB’den Dikkat Çeken Bitcoin Tahmini: 532.000 Dolar için Tarih Verdi!

Bitcoin 44.000 doların üzerine çıkıp istikrarlı bir şekilde ilerlemeye devam ederken, birçok uzman bunun sadece bir başlangıç olduğundan emin. PlanB ise halving sonrası BTC fiyatının 55.000 dolar olacağını, 2024’te ikiye katlanacağını ve 2025’te on kattan fazla büyüyeceğini düşünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere PlanB, 2024 yılının sonuna kadar Bitcoin fiyatının 100.000 dolar kadar yükselmesini öngörüyor, ardından bir ikinci yükseliş dalgasıyla “belki de 2025’e kadar” 532.000 dolara ulaşmasını öngörüyor. Analiste göre bu yükselişin bu denli uzun sürmesinin nedeni halving’in beklenen etkiyi görece yavaş yapması.

PlanB Bitcoin için hedefi

Uzmanın Bitcoin piyasa döngüsü modeli (MCM), göreceli güç endeksi (RSI) grafiği, 200 haftalık hareketli ortalama (200WMA) grafiği, gerçekleşen fiyat modeli, kar grafiği ve stoktan akışa ticaret kuralı dahil olmak üzere diğer grafikleri yukarıdaki senaryo ile tutarlı görünüyor.

Bitcoin'in 200 haftalık hedefi

Bitcoin haber hazırlanırken 44.195 dolardan işlem görürken gün içinde %2,82’lik bir artış kaydetti. Öte yandan bir önceki hafta %3,99 büyüdü ve 5 Ocak’taki verilere göre aylık grafiğinde %0,83’lük düşük bir ilerleme kaydetti.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?