Piyasayı Alt Ettiler: Bu 2 Altcoin Çeşitli Gelişmeler Sonrası Uçuşa Geçti!

0
Piyasayı Alt Ettiler: Bu 2 Altcoin Çeşitli Gelişmeler Sonrası Uçuşa Geçti!

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer büyük kripto varlıklarının çoğu düzeltmelerden geçerken, Ethereum (ETH) blok zinciri üzerine inşa edilmiş düşük piyasa değerli bir altcoin ve açık kaynaklı başka bir altcoin projesi parabolik ralliler yaşadı.

Universal Market Access (UMA)

Universal Market Access nedir?

Eski Goldman Sachs trader’ları tarafından kurulan Universal Market Access (UMA), kullanıcıların gerçek hayattaki  herhangi bir varlığın fiyatını temsil eden ve takip eden kendi teminat destekli token’larını oluşturmalarına olanak tanıyan Ethereum tabanlı bir protokoldür.

UMA’nın Oracle ağı, akıllı sözleşmelere gerçek zamanlı piyasa verileri sağlar. Merkezi olmayan bahis platformu Polymarket, merkezi olmayan borsa (DEX) Domination Finance ve akıllı sözleşme güvenlik firması Sherlock, şu anda Evrensel Pazar Erişimi kullanan daha büyük projeler arasında bulunuyor.

UMA neden arttı?

Projenin yerel tokeni UMA şu anda, son yedi güne göre yüzde 106 artmış durumda. UMA, 28 Şubat ve 1 Mart arasında, aniden 4,89 dolar gibi seviyelerden 11,52 dolara kadar yükseldi, bu da bir gün içinde yüzde 130’dan fazla bir kazanç anlamına geliyor. Şu ana kadar kazançlarının çoğunu elinde tutan kripto para birimi, yazım sırasında yüzde 8’in üzerinde bir artışla 9.88 dolara yerleşti.

Kripto para biriminin büyük hareketi, istikrarlı bir benimseme dalgasından sonra gerçekleşmiş gibi görünüyor. Kısmen UMA’nın oracle’larına dayanan köprüleme protokolü Across’a göre, platformlarını kullanan birkaç Ethereum balinası tespit edildi.

Waves (WAVES)

Waves nedir?

2016 yılında piyasaya sürülen Waves, merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) için küresel bir açık kaynaklı platformdur. Proof-of-stake konsensüsüne dayanan Waves, minimum karbon ayak izi ile blok zincirinden en iyi şekilde yararlanmayı hedefleyen bir platformdur. Waves’in teknoloji yığını, açık finans, kişisel tanımlama, oyun oynama ve hassas veriler gibi güvenlik ve ademi merkeziyetçilik gerektiren her türlü kullanım durumunda kullanıcılara fayda sağlayabiliyor.

Waves Neden yükseliyor?

TradingView’den alınan veriler, WAVES’in fiyatının şu anda geçtiğimiz haftaya göre yüzde 106’nın üzerinde, 22 Şubat’taki en düşük seviyesi olan 8,28 dolar seviyesinden bu yana ise yüzde 131’in üzerinde arttığını gösteriyor. Waves yazım sırasında ise yüzde 6’nın üzerinde bir artışla 19,18 dolardan işlem görüyor.

Kripto para birimleri hayatta kalmak için sürekli gelişmek ve değişmek zorunda kalıyor. Waves de bu kuralı uyguluyor ve platformun fiyatındaki son artış da platformun gelişiminde yaşanan; protokolün Waves 2.0’a geçişi, Waves’i diğer popüler blok zinciri ağlarına bağlamak için Allbridge ile ortaklık, Waves’in ABD’deki büyümesini desteklemek için 150 milyon ABD Doları tutarında bir fonun yakında piyasaya sürülmesi ve Binance’in kripto para birimini kredi platformunda teminat olarak kabul etmeye başlayacağını açıklaması gibi bu dört farklı faktöre bağlanabileceği düşünülüyor.

Waves 2.0’a geçiş: Proje kısa süre önce, özellikle Ethereum Sanal Makinesi (EVM) desteği aracılığıyla diğer ağlarla birlikte çalışabilirliği geliştirmeyi amaçlayan bir güncelleme olan WAVES 2.0’ı duyurdu. Bu hareket, kullanıcıların birkaç ana ağdaki dijital varlıklara erişmesine izin verecek.

Waves’in Allbridge ile Ortaklığı: Waves’in fiyatındaki artış, varlıkların tüm blok zinciri ağları arasında transferini kolaylaştırmaya odaklanan bir protokol olan Allbridge ile yeni ortaklığına bağlanabilir.

İş birliği, Waves 2.0‘ın evrensel köprü entegrasyonuna yönelik daha büyük hedefinin bir parçasıdır ve hedefi ise, “Waves ve desteklenen EVM ile NEAR protokolü, Solana ve Terra gibi EVM olmayan zincirler arasında benzersiz bir köprü oluşturmak”tır. Waves geliştiricilerine göre Allbridge’in Mayıs ayı sonuna kadar tamamen platforma entegre olması amaçlanıyor.

Binance’ın açıklamadı: WAVES token, Binance‘in parayı kredi platformunda teminat olarak kabul etmeye başlayacağını açıklamasının ardından da peak seviyesine ulaştı üç ayın en yüksek seviyesi olan 20,5 dolara kadar çıktı.

Token’ın işlem hacmi de, Binance’in altcoin’i kabul edeceğini açıklamasının ardından bu hafta yüzde 200’den fazla arttı.

“Binance ayrıca MATIC, SLP ve THETA’yı teminat varlıkları olarak onayladı.”

Coinmarketcap verilerine göre bu iki kripto para birimi, daha geniş kripto para piyasasını geniş bir farkla geride bıraktı. UMA ve WAVES’in büyük kazançlar kaydettiği zaman diliminde, Ethereum çoğunlukla yatay işlem gördü, şu anda son bir haftaya göre yüzde 1’in üzerinde bir artışla 2.637 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasasının amiral gemisi varlığı olan Bitcoin ise güçlü bir sıçramanın ardından düzeltme yaşıyor ve haftalık yüzde 5’in üzerinde bir artışla 40.239 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın