Kasım 30, 2019

Piyasadan Bir Altcoin Daha Silindi

Son günlerde bazı borsalar hacmi olmayan ve artık projesi kendilerine uygun olmayan coin’leri borsalarından kaldırmaya başladılar. Bu coin’lerin arasına dün bir yenisi daha eklendi. 2018 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen Rebellious (REBL) projesi resmen kapandı.

Projenin kapandığı bilgisi internet sitesinde resmi bir duyuru ile paylaşıldı. Duyuruda kullanılan ifadeler şu şekilde:

“Rebellious’ta kendi blockchain’ini oluşturma konusunda bilgisi olmayan şirketlere yardımcı olmayı hedeflemiştik. ERC-20 token’ı olarak başlasak da kısa sürede kendi blockchain’imizi, kendi cüzdanlarımızı ve blok gezginimizi geliştirdik. Ne yazık ki piyasa değişti. Müşterilere özel blockchain hizmet çözümleri sunma hedefimiz çok iddialı bir iş hâlini aldı. Amazon ve IBM gibi aynı hizmeti sunan mega şirketler, teknolojilerini geliştirmek için inanılmaz miktarda kaynak ve finansmana sahipler. Bu şirketlerle rekabet edebilecek araç ve finansman kaynağımız yoktu. Hiç fon toplamadık ve dış yatırımcılarımız olmadı. Token satışı yapmadık. Projemizin tüm finansmanını kendi cebimizle karşıladık, kendi zamanımızı ve kendi paramızı yatırdık. Rebellious’ta hiç para kazanmadık. Şimdi ise projeyi canlı tutabilecek finansal araçlara sahip olmadığımız noktaya ulaştık. Olmayı umduğumuz yere kadar gelemesek de inanılmaz bir yolculuk oldu. Tüm desteğiniz için teşekkürler.”

CoinMarketCap verilerine göre, 12 Ocak 2018’de 0.28 dolardan işlem gören REBL, bu tarihten itibaren fiyatı her geçen gün azalarak sıfırlandı. Listelendiği bazı borsalardan zamanla çıkarılan REBL, son olarak sadece BitZ’de işlem görüyordu. Bununla birlikte Rebellious ekibi Twitter, Facebook ve Youtube hesaplarını da kapattı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?