Piyasa Güncellemesi: Bitcoin Sakin Kalırken Gözler BNB Yükselişinde!

Bitcoin 10.750 dolar civarında kalırken, Binance Coin %5 oranında artmaya devam ediyor. Haftalık ölçekte, BNB yaklaşık %20 arttı.

Bitcoin 10.640 dolardan 10.860 dolara başka bir fiyat artışı yaşadıktan sonra, 10.750 dolar civarında yavaşladı. Çoğu büyük hacimli altcoin, 24 saatlik ölçekte nispeten sakin kaldı.

Bitcoin 10.750 Dolar Civarında İşlem Görüyor

Bitcoin dün 11.000 doları geri alamadığı için varlık aşağıya doğru yöneldi ve 10.660 dolara düştü. Son 24 saatte, önde gelen kripto para birimi 10.640 dolardan bir dip daha kaydetti.

Bununla birlikte, BTC düşük seviyede kalmayı reddetti ve boğalar fiyatı gün içi en yüksek seviyesi olan (Binance’de) yaklaşık 10.860 dolara çekti. O zamandan beri, Bitcoin hafifçe geri çekildi ve şu an 10.750 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Teknik göstergeler, BTC’nin bir sonraki 11.000 dolara potansiyel olarak meydan okuyabilmek için 10.830 dolarlık ilk direncin üstesinden gelmesi gerektiğini gösteriyor. Varlık bu psikolojik çizgiyi bile aşarsa, bir sonraki direnç 11.150 dolar seviyesinde olacaktır.

Dün de bildirildiğimiz üzere Bitcoin, diğer finansal piyasalardan küçük ayrılma belirtileri gösterdi. Ancak BTC, son 24 saatte altınla benzer bir fiyat yörüngesine geri döndü. Değerli metal 1.875 dolar/ons gibi düşük bir seviyeden günlük en yüksek seviyesi 1.900 dolara yükseldi ve ardından 1.890 dolara geriledi.

Aynı zamanda, Wall Street dünkü işlem seansında küçük kayıplar kaydetti. S&P 500 ve Dow Jones Industrial Average %0.5 düşüşle kapandı, Nasdaq ise %0.3 düştü.

Çoğu Büyük Hacimli Altcoin Sakin Kalırken, BNB Yükselişte

İkinci en büyük kripto para birimi ETH yaklaşık %1 arttı ve 355 dolar civarında bir fiyata sahip. Ripple ve Bitcoin Cash, dün ile yaklaşık olarak aynı seviyelerde; sırasıyla 0.241 dolar ve 230 dolar.

Polkadot ve Chainlink, %3 ile ilk 10’da en fazla değeri kaybedenler. DOT 4.50 doların altına ve LINK 10 doların altına düştü.

İlk 10’dan en etkileyici kazancı sağlayan yine Binance Coin. BNB dünden bu yana %5.5 daha yükseldi ve bir hafta içinde %20 arttı. En son kazançlar, önde gelen kripto para birimi borsasının “ilk kez çift lansman projesini” (AlphaFinanceLab) duyurmasının ardından geldi.

Daha düşük hacimli altcoinlerde, daha fazla kazanç görülmektedir. Midas Touch Gold, yakın zamandaki etkileyici performansıyla iki katına çıktı ve %19 daha yükseldi. Zilliqa (%16), Energy Web Token (%12), THETA (%11) ve Siacoin (%10) ile çift haneli artış gösterenler arasında.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.