Kasım 23, 2020

Piyasa Güncellemesi: Bitcoin Sakin Kalırken, Altcoin Hareketliliği Devam Ediyor!

Ethereum, Ripple ve Cardano gibi varlıkların değeri artarken, BTC 19.000 dolar’ın altında kaldığı için yeni bir altcoin sezonu ile ilgili spekülasyonlar gündeme geldi. BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyeti yaklaşık %63’e geriledi.

Bitcoin’in Volatil Hafta Sonu

Önde gelen kripto para birimi, hafta sonu boyunca artan volatilite belirtileri gösterdi. Bu hareketlilik, Cumartesi günü yaklaşık 19.000 dolar’dan yeni bir yıllık yüksek zirveyle başladı. Sonrasında 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmaya çok yaklaşmışken, BTC güneye doğru 1.000 dolardan fazla güçlü bir geri çekilme yaşadı. Bu geri çekilme Bitstamp’ta 17.650 dolar seviyesinde yeni bir gün içi düşüşle sonuçlandı.

Volatilite arttı, ancak bu sefer BTC birkaç saat sonra 18.700 dolar seviyesine doğru bir hareket başlattı. Sonraki geri çekilmenin ardından, Bitcoin mevcut seviyesi olan 18.400 doların biraz üzerine yerleşmiş durumda. Teknik göstergeler, kripto para biriminin mevcut ATH’yi potansiyel olarak kırmadan önce 18.950 dolar, 19.400 dolar ve 19.660 dolarlık direnç çizgilerinin üstesinden gelmesi gerektiğini gösteriyor. Öte yandan, 18.200 dolar, 18.000 dolar ve 17.700 dolarlık destek seviyeleri, başka bir fiyat düşüşü durumunda yardımcı olabilir.

Altcoin’ler Hareketlendi BTC’nin Hakimiyeti Azaldı

Altcoin’ler son birkaç gündür oldukça iyi performans sergiliyorlar. Ethereum %7’lik bir artış daha yaşadı ve son zamanlarda staking ilgisi artarken 580 doların üzerine çıktı. Ripple, son zamanlardaki etkileyici fiyat performansını devam ettiriyor. XRP, değerini %4 arttırdı ve 0.45 doların üzerinde işlem görüyor. Bitcoin Cash (%1), Binance Coin (%1), Chainlink (%1), Polkadot (%3) ve Litecoin (%3.5) de yeşil renkte. Bununla birlikte, ilk 10’un en dikkat çeken oyuncusu Cardano oldu. ADA %20 arttı ve 0.15 dolara yaklaştı. Sadece birkaç gün önce, ADA 0.10 doların üzerinde kalmakta zorlanıyordu.

Bunun yanında çift haneli fiyat artışı yaşayan birkaç tane orta ve düşük hacimli altcoin var. Geçen hafta %77’lik bir artış yaşayan Waves, 24 saatlik ölçekte %37’lik bir artışla başı çekiyor. Horizen’in günlük kazançları %30 ile ikinci sırada. Bunu, Numeraire (%20), VeChain (%12), Yearn.Finance (%11) ve Celo (%10) takip ediyor.

Sonuç olarak, altcoin’ler Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetini azaltmayı başardı. BTC’nin piyasa değerini tüm alternatif paralarla karşılaştıran metrik %63.2’ye düştü ve 19 Kasım’da %68’in üzerine kadar çıkmıştı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?