Aralık 29, 2021

Piyasa Düşüşü Sırasında Balinalar Bu 3 Altcoin’i Silip Süpürdü!

Kripto para piyasaları biraz soluklanırken, en zengin Ethereum (ETH) balinaları Polygon (MATIC) ve diğer iki merkezi olmayan finans (DeFi) altcoin’in silip süpürmekle meşgul.

Bir balina izleme platformu olan WhaleStats’tan elde edilen veriler, en iyi 1000 Ethereum balinasının her birinin son 24 saat içinde ortalama 12.766 dolar değerinde MATIC tokeni satın aldığını gösteriyor.

Bunların arasında en kayda değer Polygon işlemi ise, altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,92 dolardan geri çekilirken, var olan en büyük ikinci Ethereum balinasının geldi. Dev balina 5,02 milyon dolar değerinde 2.000.000 MATIC token satın aldı. Yazım sırasında MATIC, 2.56 dolardan işlem görüyor.

Geri çekilmenin ortasında derin cebe sahip yatırımcıların biriktirdiği bir diğer altcoin ise, bir DeFi protokolü olan Aave (AAVE). WhaleStats’a göre, balinaların her biri aynı dönemde ortalama 10.627 dolar değerinde Aave satın aldı.

Dördüncü en zengin Ethereum balinası olan Light, geçtiğimiz gün 5.55 milyon dolar değerinde 19.949 tokenlik en büyük Aave alımlarından birini gerçekleştirdi.

WhaleStats ayrıca, büyük kripto yatırımcılarının her birinin aynı zaman diliminde ortalama 4.140 dolarlık satın alma tutarıyla merkezi olmayan borsa Sushi (SUSHI) biriktirdiklerini ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz gün Ethereum balinaları tarafından satın alınan ilk on altcoine bakıldığında ise, önde gelen akıllı sözleşme platformu ETH, ortalama 289.590 dolarlık satın alma tutarıyla listenin başında yer alıyor.

Stablecoin’ler Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) ise ETH’yi takiben ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

Merkezi olmayan bir fintech start-up’ı ve havuz ticaret platformu olan Woo Network (WOO) altıncı sırada yer alırken onu da Wrapped Bitcoin (WBTC) izliyor. Metaverse tokenleri Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) ise sekizinci ve dokuzuncu sırada yerlerini alarak listeyi tamamlıyor.

Kaynak: WhaleStats

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.