Haziran 15, 2024

Piyasa Değerlendirmesi: Bitcoin ve Ethereum için Sırada Ne Var?


Kripto para dünyasının önde gelen iki ismi Bitcoin ve Ethereum, yeni zirvelere göz kırpıyor ancak işler hala zor. Kripto uzmanı Jacob Canfield, iki önemli varlık için iki potansiyel senaryoyu ve Ethereum için stratejik bir alım bölgesini özetledi.

Şu an itibarıyla Bitcoin fiyatı 66,326 dolar seviyesinde. 2024 yılının Mart ortasında BTC fiyatı 73,000 doların üzerindeydi. Nisan başı, Mayıs sonu ve Haziran başında bu zirveyi birkaç kez zorladı. Bitcoin’in 7 günlük değişimi %4.5’lik düşüş, 30 günlük değişimi ise %0.6’lık artış olarak kaydedildi.

Ethereum ise şu anda 3,552 dolar seviyesinde. 2024 yılının Mart ortasında Ethereum’un fiyatı 4,000 doların üzerindeydi. Bitcoin gibi, Ethereum da Mayıs sonu ve Haziran başında zirvesine ulaşmaya çalıştı. Ethereum’un 7 günlük değişimi -%4.2, 30 günlük değişimi ise +%17.2 seviyesinde.

Canfield’in Analizleri: Bitcoin İçin İki Olası Senaryo

Senaryo 1: Kripto Para için Küçük Bir Düşüş ve Hızlı Bir Toparlanma

Canfield, Bitcoin fiyatının 66,000 dolar civarına düşmesi durumunda hızla toparlanarak 70,000 dolar seviyesine çıkabileceğini öngörüyor. Bu senaryo, kripto paranın küçük bir düzeltmenin ardından güçlü bir yukarı yönlü trendi işaret ediyor.

Senaryo 2: Daha Derin Bir Düşüş

Daha karamsar olan bu senaryoda ise Canfield, Bitcoin’in keskin bir şekilde 60,000 ile 62,000 dolar arasında bir seviyeye düşebileceğini öngörüyor. Bu daha derin düşüş, daha fazla dikkat gerektiriyor ve daha uzun sürebilecek bir düzeltme dönemi sinyali veriyor.

Canfield, şu anda herhangi bir kripto para pozisyonu almamış durumda. Bitcoin’in bu kritik alt fiyat noktalarında nasıl davrandığını gözlemliyor ve buna göre ticari hareketlerde bulunmayı planlıyor. Bu temkinli yaklaşım, kripto ticaretinde stratejik zamanlamanın önemini vurguluyor.

Canfield’in Ethereum Yatırım Stratejisi

Canfield, Ethereum’un fiyatının 3,250 ile 3,300 dolar arasında düşmesi durumunda iyi bir alım fırsatı sunacağını düşünüyor. Bu spesifik fiyat aralığı, Ethereum yatırımları için stratejik bir giriş noktası olarak değerlendiriliyor. Kripto ticaret uzmanı, Bitcoin’in düşük fiyat noktalarındaki performansını görmeden Ethereum hakkında herhangi bir karar vermeyecek.

Canfield’in analizi, mevcut kripto para piyasasında gezinmek için net ve stratejik bir yaklaşım sunuyor. Bu yaklaşım, yatırımcıların doğru zamanda doğru hamleler yapabilmesi için önemli bir kılavuz niteliğinde.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?