Piyasa Değeri En Yüksek İlk On Kripto Para Listesi Değişti! İşte Listede Yükselen Altcoin

Bir süredir ‘yatay’ hareket eden Cardano (ADA), 16 Ocak günü bu yatay hareketi kırmayı başararak, %10’dan fazla yükselmeyi başardı. ADA’nın bu yükselişi, piyasa değeri açısından en yüksek ilk on kripto para listesini de değiştirdi. ADA, kendini yeniden beşinci sırada gördü.

Cardano’nun yerel token’ı ADA, şu an %11.40 artışla, 1.51 dolardan işlem görüyor ve toplamda 50.988 milyar dolar piyasa değerine sahip. Cardano’nun yaşadığı son fiyat artışı, güçlü işlem hacimlerini takip ederken, bu hafta yapılacak olan Sundae Swap’ten önce gerçekleşti. Messari’den gelen verilere göre, Cardano blockchain’i, Ethereum’u geriden bırakan en yüksek ikinci ağ etkinliğine sahip durumda.

Yaşanan bir diğer önemli gelişme ise, 13 Aralık-13 Ocak tarihleri arasında, Cardano blockchain’inde 70 yeni akıllı sözleşmenin başlatılmış olması oldu. Eylül 2021’de tanıtılan Alonzo yükseltmesi, akıllı sözleşmelerin yavaşlamasına ve Cardano blockchain’i üzerinde ‘olumsuz’ bir algı yaratmasına neden olmuştu. Cardano kurucusu Charles Hoskinson ise konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Yazılımı üç kez yeniden yazmak zorunda kaldık; mimaride ve satıcılarda büyük değişiklikler oldu. İşe yaramayan yaklaşımlar vardı; elbette gecikmeler oldu” dedi.

Ayrıca, gecikmelerin Cardano için oyunun doğası olduğunu da sözlerine ekledi. Cardano ağındaki en önemli güncellemelerden biri, bu hafta 20 Ocak Perşembe günü Sundae Swap’ın piyasaya sürülmesi olacak.

Cardano, Sundae Swap Detayları

Az önce de belirttiğimiz gibi, Cardano blockchain’de Sundae Swap’ın lansmanı, bu hafta içinde tamamen işlevsel bir beta merkezi olmayan değişim (DEX) olarak gerçekleşecek. Lansmandan kısa bir süre sonra, SUNDAE için ürün çiftçiliği başlayacak. Resmi duyuruda ise şunlar dikkati çekti:

“Yield farming, SundaeSwap DEX’in en az ilk altı ayı boyunca mevcut olacak ve bu süre boyunca, uygun havuzlarda çiftçilik sözleşmeleri sağlamak için stake edilen LP token’ları ek SUNDAE ödülleri kazanabilir olacak.”

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.