Ekim 2, 2023

Pi Coin Belirsizliği Ne Zaman Sona Erecek? Pi Coin Alternatifi Bitcoin Minetrix’ten Kripto Madencilik Devrimi


Son güncellenme : 02.10.2023 - 10:27

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

2018 yılında yolculuğuna başlayan ve kripto madenciliğine getirdiği yeni yaklaşımla yatırımcılarda büyük heyecan uyandıran Pi Coin’in geleceği hala belirsiz. Bu durumdan topluluk üyeleri oldukça rahatsız. Takipçilerine tatmin edici açıklamalar sunamayan Pi Coin’e olan ilgi giderek azalıyor

Pi Coin’in hala kapalı bir sistem olarak devam etmesi ve geliştiricilerin Pi Coin’i büyük borsalarda, örneğin Binance veya Coinbase gibi, listelemeye yönelik adımlar atmamış olması, topluluktan ciddi şekilde tepki alıyor. Bu endişeler, Pi Network kullanıcıları arasında önemli bir konu haline gelmiş durumda.

Pi Network, başlangıçta büyük ilgi görmüş ve dünya genelinde birçok yatırımcıyı cezbetmeyi başarmıştı. Ancak son dönemde geliştiricilerin beklenen açıklamaları yapmaması projeye olan güveni sarstı. Bu nedenle madenci sayısı önemli ölçüde azaldı.

Kripto yatırımcıları şu aralar, Pi Coin’in yartatığı boşluğu yeni bir kripto para projesiyle doldurmak istiyor.

Bitcoin Minetrix adını taşıyan bu yeni kripto para projesi, madencilikle ilgilenen kripto topluluğu tarafından büyük ilgi görüyor. Gelin bu projenin detaylarına hep birlikte bakalım.

Bitcoin Minetrix’in Ön Satış Başarısı

Bitcoin Minetrix’e olan güçlü ilgi, 24 saatten kısa bir sürede 308 bin ABD dolarından fazla para toplamayı başaran ön satış sonuçlarından görülebilir.

Bu da birçok kripto yatırımcısının yenilikçi token tabanlı madencilik modellerine katılmak istediğini gösteriyor.

Bitcoin Minetrix token satın alma amacı, kullanıcılara Bitcoin madenciliği yapmaları için kolay ve merkeziyetsiz bir şekilde bir bulut madenciliği platformu sunmak.

Platform, herkesin BTCMTX tokenlerini stake ederek madencilik ödülleri almasına olanak tanıyor. Geleneksel madenciliğin kurallarını değiştirmek isteyen proje, bu süreci daha da demokratikleştirmeyi amaçlıyor.

Geleneksel Kripto Madenciliğinin Modası Neden Geçti?

Kripto para birimlerinden elde edilen pasif gelir, kripto madencilerinin büyük miktarlarda madencilik yapmasına sebep oldu ve madencilik adeta, Bitcoin’in ticari markası haline geldi.

Kripto para birimlerinin en temel yönlerinden biri olmasına rağmen madencilik, şu an ortalama bir yatırımcının erişemeyeceği bir şey. Elde edilen kârın yavaş yavaş azalmasıyla madencilik piyasası, küçük yatırımcıları yavaş yavaş tablonun dışına itti.

Madencilik için yüksek enerji maaliyetleri gerekiyor. CoinGecko’nun yakın zamanda yayınladığı bir raporda, “Bitcoin üretimi için ortalama elektrik maliyeti 46.291,24 dolardır ve bu Bitcoin’in Temmuz 2023’teki günlük ortalama fiyatı olan 30.090,08 dolardan yüzde 35 daha yüksektir” ifadelerine yer verildi. Devasa elektrik kullanımlarının hızla artması karbon salınımına yol açıyor.

Kripto Madenciliğine Yeni Bakış: Bitcoin Minetrix

Her zaman olduğu gibi kripto endüstrisi, tüm sorunlara kendi içinde çözüm bulabiliyor. Bitcoin Minetrix token satın almak, büyük miktarlarda yatırım yapmak zorunda kalmadan Bitcoin çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Tokenleştirilmiş bulut madenciliği konsepti sayesinde, artık her kripto tutkunu, başka herhangi bir merkezi varlığın yetkili kontrolü olmadan Bitcoin Minetrix’i stake edebilir. Orijinal yoldan yani madencilik yaparak kripto yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar, yüksek enerji fiyatları ödemeden, proje sayesinde Bitcoin kazanabilir.

Bu Stake Et-Kazan ERC20 tokeni, yatırımcıların varlıklarını stake etmek için kredi biriktirmelerine olanak tanıyarak, BTC madenciliği yapmanın güvenli ve daha şeffaf bir yolunu mümkün kılıyor.

Bitcoin Minetrix coin stake etme APY’si (yıllık yüzde getirisi), projenin yeni başlatılması nedeniyle şu anda yüksek. Bu, stake yapanların her ay belli bir oranda ücretsiz kripto para birimi kazanma şanslarının olacağı anlamına geliyor; ancak havuza daha fazla yatırımcı katıldıkça APY düşecektir.

Coinsult tarafından denetlenen ve çeşitli önde gelen medya kuruluşları tarafından tanıtılan Bitcoin Minetrix’in yerel tokenı BTCMTX. Bitcoin Minetrix’in sitesinde ön satış tokeni olarak piyasaya sürüldü ve ilgi çekici bir teklif sunuyor. Bitcoin Minetrix token satın almak isteyen yatırımcılar,1 BTCMTX tokeni, 0.011ABD dolarından satın alabiliyor. ETH, USDT veya kredi kartı kullanılarak satın alınabiliyor.

Bulut Madenciliği Nedir?

Bulut madenciliği, bireylerin madencilik donanımı satın almadan veya bu donanımın bakımını yapmadan Bitcoin gibi kripto para birimlerinin madenciliğine katıldığı bir süreç. Bu, gerekli ekipman ve yazılıma sahip uzman şirketlerden üretkenlik kiralanarak yapılıyor.

Bulut madenciliği birçok avantaj sunduğundan giderek daha popüler hale geliyor. Kullanıcıların Bitcoin madenciliği yapmak için gerekli donanım ve yazılım konusunda özel bilgiye ihtiyaçları yok. Elektrik ve ekipman bakımı için büyük faturalar ödeme zorunluluğundan kurtuluyorlar.

Bulut madenciliği şirketleri genellikle düşük elektrik fiyatlarına veya uygun iklime sahip ülkelerde bulunur. Sıklıkla yenilenebilir enerji kaynakları kullanır. Böylece kullanıcılar, sürecin teknik yönleriyle ilgilenmeden yatırımlarını yönetmeye odaklanabilir.

Sonuç

Yüksek enerji maaliyetleri, ortalama gelire sahip bir kripto yatırımcısının Bitcoin madenciliği yapmasını neredeyse imkansız hale getirdi. Bitcoin madenciliğinin güvenli ve merkeziyetsiz bir yolu olan Bitcoin Minetrix’in kullanıma sunulmasıyla bu durum yakında sona erebilir.

Bitcoin Minetrix, kullanıcılara bulut madenciliği ve etkili bir stake mekanizması sunar. Kısacası Bitcoin Minetrix token satın almak isteyen yatırımcılar, madenciliğin genel risklerine çok fazla maruz kalmadan Bitcoin madenciliğinden yararlanabilirler.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?