Nisan 4, 2020

Petrol Fiyatları Yüzde 24 Arttı, Bitcoin Bu Hareketi Takip Edecek Mi?

Bitcoin genellikle geleneksel varlıklarla herhangi bir korelasyon göstermez. Yine de, özellikle petrol piyasası %30’un üzerinde düştükten sonra 8.000 Dolar’ın altına düştü. Birkaç hafta süren mücadeleden sonra, ham fiyatlar geri döndü. Bu, Bitcoin boğalarının piyasa koşulları tarafından daha cesaretlendirileceği anlamına mı geliyor?

Son haftalarda, Bitcoin ve petrol çok yakın bir korelasyon gösterdi. Aslında, fiyat değişikliklerinin müdahalesi, Bitcoin’in borsalarla karşılaştırmasından daha da önemliydi. Fiyatların oynaklığı Bitcoin-petrol korelasyonu biraz geciktirdi.

Bu korelasyonun sadece geçici olduğunu ve özellikle kurumsal yatırımcıları etkileyen piyasa kargaşası sırasında geçerli olabileceğini unutmayın. Tarihsel olarak, Bitcoin’in petrolle çok az ilgisi vardır ve hatta daha sonraki bir tarihte ters bir korelasyon gösterebilir.

Ayın başından bu yana, petrol fiyatları geri döndü ve %24’ün üzerinde arttı. Şu anda Brent ve WTI vadeli işlemleri 25 Dolar ve 20 Dolar’dan sırasıyla 33.41 Dolar ve 26.73 Dolar’dan işlem görüyor.

Bu ralli, ABD Başkanı Donald Trump’ın Rusya ve Suudi Arabistan ile temasa geçip iki petrol üreticisini çatışmayı uzlaştırmaya ve soğutmaya çağırdığını söyledikten sonra büyüdü.

Geçen ay, Suudi Arabistan, özellikle COVID-19 salgını ortasında talep düştüğünde pazarları şaşırtan ham üretimi ve fiyatları düşürerek Rusya’ya karşı bir fiyat savaşı başlattı.

Emtia yatırımcıları iki ülkenin yakında fikir birliğine varmasını umut ediyorlar. Genel iyimserlik petrol fiyatlarını artırdı ve bu Bitcoin’in 7.000 Dolar’ın üzerinde konsolide etmesi için ek destek olabilir. Şimdiye kadar, en büyük kripto para birimi bu seviyenin üzerinde kalmayı başaramadı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.