Peter Schiff’in Bitcoin Sorunu Çözüldü!

0
385

Euro Pacific Capital CEO’su, Amerikalı borsacı ve değişmez bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin’i eleştirmek amacıyla yine harekete geçti. Schiff, geçtiğimiz günlerde sahip olduğu bütün Bitcoin’i kaybettiğini söylemişti ve bu yüzden yine Bitcoin eleştirisiyle gündem oldu. Fakat Schiff, cüzdanıyla ilgili bir hata yaptığını kabul etti ve hala öncü kripto para eleştirilerini dile getirmeye devam ediyor.

23 Ocak 2020’de Peter Schiff tarafından paylaşılan bir tweet’e göre, mevcut bitcoin sahipleri sonunda tüm varlıklarını kaybedecek. Söz konusu tweet şu şekilde:

“Bitcoin’in fiyatının geçmişte yükselmiş olması, Bitcoin’i para olarak nitelendirmiyor ve analizimle ilgisi yok. Geçmişte Bitcoin satın alıp şimdi satan birçok kişinin kazanç sağlayacağına inanıyorum. Ama şimdi satın alan ve elinde tutanlar zarar görecek.”

Schiff’in tweet’i, Bitcoin cüzdanıyla ilgili bir hata yaptığını kabul ettikten hemen sonra geldi. Görünüşe göre Schiff, Bitcoin cüzdanı şifresi için PIN kodunu yanlış kullandı, bu sebeple de paralarına artık erişemiyor. Bu kadar basit bir hata yapan Schiff, kripto para topluluğunu şaşırttı. BTC’yi para yerine kullanmanın şifresini unutmaktan çok daha büyük bir hata olduğunu söyleyen Schiff, şu sözleri dile getirdi:

“Bir çok insan PIN kodumu parolamla karıştırdığım için benimle dalga geçiyor. Bir hata yaptım ve bana Bitcoin’e mal oldu.”

Her fırsatta kripto paraları eleştiren Peter Schiff, bu davranışına son vermeyecek gibi görünüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın