Ocak 24, 2020

Peter Schiff’in Bitcoin Sorunu Çözüldü!


Euro Pacific Capital CEO’su, Amerikalı borsacı ve değişmez bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin’i eleştirmek amacıyla yine harekete geçti. Schiff, geçtiğimiz günlerde sahip olduğu bütün Bitcoin’i kaybettiğini söylemişti ve bu yüzden yine Bitcoin eleştirisiyle gündem oldu. Fakat Schiff, cüzdanıyla ilgili bir hata yaptığını kabul etti ve hala öncü kripto para eleştirilerini dile getirmeye devam ediyor.

23 Ocak 2020’de Peter Schiff tarafından paylaşılan bir tweet’e göre, mevcut bitcoin sahipleri sonunda tüm varlıklarını kaybedecek. Söz konusu tweet şu şekilde:

“Bitcoin’in fiyatının geçmişte yükselmiş olması, Bitcoin’i para olarak nitelendirmiyor ve analizimle ilgisi yok. Geçmişte Bitcoin satın alıp şimdi satan birçok kişinin kazanç sağlayacağına inanıyorum. Ama şimdi satın alan ve elinde tutanlar zarar görecek.”

Schiff’in tweet’i, Bitcoin cüzdanıyla ilgili bir hata yaptığını kabul ettikten hemen sonra geldi. Görünüşe göre Schiff, Bitcoin cüzdanı şifresi için PIN kodunu yanlış kullandı, bu sebeple de paralarına artık erişemiyor. Bu kadar basit bir hata yapan Schiff, kripto para topluluğunu şaşırttı. BTC’yi para yerine kullanmanın şifresini unutmaktan çok daha büyük bir hata olduğunu söyleyen Schiff, şu sözleri dile getirdi:

“Bir çok insan PIN kodumu parolamla karıştırdığım için benimle dalga geçiyor. Bir hata yaptım ve bana Bitcoin’e mal oldu.”

Her fırsatta kripto paraları eleştiren Peter Schiff, bu davranışına son vermeyecek gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?