Nisan 7, 2020

Peter Schiff’den, Fiyattaki Artışa Rağmen Bitcoin Eleştirisi

Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle %4.10 artışla 7.353 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin fiyatının 12 Mart’taki ani düşüşü, neredeyse tamamen geri kazanıldı. Son fiyat artışıyla, analistler Bitcoin’in giderek yükselişe geçeceğini düşünüyor.

2019’un 4. Çeyrek ve Ocak 2020’de BTC’nin yörüngesini doğru tahmin eden Bitcoin analisti Filb Filb, Telegram kanalında “trend ve hacim konusunda iyiyiz” yazdı. Filb Filb önümüzdeki günlerde 8.150 dolara bir yükseliş olduğunu söyledi. 8.150 dolar seviyesi, mevcut piyasa fiyatından yaklaşık %15 daha yüksek.

Tabi iyimser analistlerin yanında Bitcoin eleştirmenleri de, Bitcoin’i kötülemek için fırsat kollamaya devam ediyor. Bitcoin’e karşı düşmanlığı ile bilinen yatırımcı Peter Schiff yorumlarıyla yine adından söz ettirdi. Schiff Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Gerçek bir güvenli sığınak arayan yatırımcılar, sonunda güvenli bir sığınak olma ihtimaline karşı spekülatif bir varlık satın almayacaklardır. Bunu yapan herkes spekülasyon yaptığından, Bitcoin satın alacak tek kişi spekülatörlerdir, bu yüzden Bitcoin asla güvenli bir sığınak olmayacaktır.”

Güvenli sığınak tartışması, özellikle COVID-19 salgınından sonra popüler hale geldi. Görünen o ki tartışmalar sonlanmış değil.

Bunun yanında Schiff, kripto pazarında yeterli kan olmadığını iddia ederek, BTC hodler’ları başka bir düşüşten önce ‘hızlı davranmaya’ çağırdı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?