Kasım 21, 2020

Peter Schiff Blockchain Temelli Bitcoin Fikrini Eleştirdi!


Bitcoin eleştirmenliğiyle tanınan Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff, bu kez blockchain’i de dahil ederek yine Bitcoin hakkında konuştu. Peter Schiff, blockchain tabanlı BTC değerini reddetti.

Ünlü altın destekçisi Schiff, Bitcoin’i her fırsatta eleştiriyor. Bitcoin’i “balon” diye nitelendiren Schiff her ne kadar sevmese de Bitcoin’i dilinden düşürmüyor diyebiliriz. Schiff, son tweet’inde Bitcoin’in blockchain’de depolanan, blockchain temelli fikir birliği mekanizmasını anlamsız olarak adlandırdı. Kripto madencilerinin çabalarını değersiz ve blochain’i ‘saçma’ olarak nitelendirdi.

“Bitcoin’in değerinin, blockchain’de kodlanmış bilgileri doğrulamak için gerekli olan geçmiş çalışmadan geldiği fikri saçmadır. Eğer bir çukur kazmak için çok çalışırsam ve sonra onu toprakla doldurursam, emeğimin değeri ne olur? Değer üretmeyen çaba değersizdir.”

Schiff madencilerin blockchain işlemleri onaylamak için harcadıkları çabayı bir çukur kazma çabasıyla karşılaştırdı. Bu açıklama, Blockchain Teknolojisi ve kripto madenciliği süreci hakkındaki yetersiz bilgisini açıkça sergiliyor.  Bunun yanında kripto topluluğu, Peter Schiff’in güçlü bir altın destekçisi olduğu ve Bitcoin’i sevmediği gerçeğine aşinadır diyebiliriz. Bu nedenle, kripto üyleri Schiff’i bilgisini eleştirmek yerine Blockchain teknolojisi konusunda eğitmeye başladı.  2016’dan beri kripto para madenciliği yapan madencilerden biri, Schiff’e yanıt verdi. O da Proof-of-Work’ün avantajlarının neler olduğunu açıkladı. Tabi bunun tersine, bazı insanlar Schiff’i blockchain teknolojisi konusunda eğitmenin zaman kaybı olduğunu düşündü ve kendisinden çok daha yaşlı olan insanların da çok daha kısa sürede öğrendiklerini söyledi.

Daha önce bildirildiğimiz üzere, Peter Schiff’in bankası şu anda, Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en kapsamlı vergi dolandırıcılığı soruşturmalarından birinin hedefi olmuş durumda. Schiff, medya tarafından yapılan tüm suçlamaları reddetti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?