Peter Schiff Blockchain Temelli Bitcoin Fikrini Eleştirdi!

0
178

Bitcoin eleştirmenliğiyle tanınan Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff, bu kez blockchain’i de dahil ederek yine Bitcoin hakkında konuştu. Peter Schiff, blockchain tabanlı BTC değerini reddetti.

Ünlü altın destekçisi Schiff, Bitcoin’i her fırsatta eleştiriyor. Bitcoin’i “balon” diye nitelendiren Schiff her ne kadar sevmese de Bitcoin’i dilinden düşürmüyor diyebiliriz. Schiff, son tweet’inde Bitcoin’in blockchain’de depolanan, blockchain temelli fikir birliği mekanizmasını anlamsız olarak adlandırdı. Kripto madencilerinin çabalarını değersiz ve blochain’i ‘saçma’ olarak nitelendirdi.

“Bitcoin’in değerinin, blockchain’de kodlanmış bilgileri doğrulamak için gerekli olan geçmiş çalışmadan geldiği fikri saçmadır. Eğer bir çukur kazmak için çok çalışırsam ve sonra onu toprakla doldurursam, emeğimin değeri ne olur? Değer üretmeyen çaba değersizdir.”

Schiff madencilerin blockchain işlemleri onaylamak için harcadıkları çabayı bir çukur kazma çabasıyla karşılaştırdı. Bu açıklama, Blockchain Teknolojisi ve kripto madenciliği süreci hakkındaki yetersiz bilgisini açıkça sergiliyor.  Bunun yanında kripto topluluğu, Peter Schiff’in güçlü bir altın destekçisi olduğu ve Bitcoin’i sevmediği gerçeğine aşinadır diyebiliriz. Bu nedenle, kripto üyleri Schiff’i bilgisini eleştirmek yerine Blockchain teknolojisi konusunda eğitmeye başladı.  2016’dan beri kripto para madenciliği yapan madencilerden biri, Schiff’e yanıt verdi. O da Proof-of-Work’ün avantajlarının neler olduğunu açıkladı. Tabi bunun tersine, bazı insanlar Schiff’i blockchain teknolojisi konusunda eğitmenin zaman kaybı olduğunu düşündü ve kendisinden çok daha yaşlı olan insanların da çok daha kısa sürede öğrendiklerini söyledi.

Daha önce bildirildiğimiz üzere, Peter Schiff’in bankası şu anda, Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en kapsamlı vergi dolandırıcılığı soruşturmalarından birinin hedefi olmuş durumda. Schiff, medya tarafından yapılan tüm suçlamaları reddetti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın