Kasım 11, 2022

Altın Savunucusu Peter Schiff: “Bitcoin Varlıklarınızı…”


Bitcoin ve kripto para karşıtı Peter Schiff, Block.fi’ın her zamanki gibi işleyemediğinin altını çizdi. Schiff, bu tür olayların yakın zamanda tekrar edeceğini de düşünenlerden. Ünlü isme göre yatırımcılar zarar etmemek için Bitcoin varlıklarının tamamını satmalı.

Nitekim Schiff’in belirttiğinin aksine önde gelen ilk 10 kripto para borsası arasında işlemleri tam olarak gerçekleştiremeyen tek borsa FTX.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Block.fi cephesindeki gelişmelerin nedeni de aslında doğrudan FTX kaynaklı. Kripto ödünç verme ve ödünç alma platformu, para çekme işlemlerinin durdurulduğunu duyurdu. Müşterilerinin bir sonraki duyuruya kadar para yatırmaktan kaçınmasını tavsiye etti.

Peter Shiff Bitcoin yorumu

Kripto para karşıyı Peter Schiff’in Bitcoin’e karşı açıklama yapmasının tek nedeni FTX değil. FTX draması değil. Ekonomistlere göre, TÜFE verisi, Bitcoin veya genel olarak kripto para piyasası için “güçlendirici” faktör olarak yorumlanmamalı.

Schiff’in düşüncesi, FTX cephesinde gelişen olaylar ışığında yaşanan düşüşe dayanmakta. Sıkı bir altın destekçisi olan Schiff, piyasanın bu noktada girmek için çok riskli olduğuna inananlardan.

Elbette altın destekçisi ve kripto karşıtı birisinden Bitcoin övgüsü beklenmesi pek normal değil. Ancak onun belirttiği gibi TÜFE verisinin beklenen iyi gelmesi ile S&P 500 %5 yükseldi. Buna karşın Bitcoin günü pek iyi kapatamadı. Ancak altcoinlerin çoğu dün yatırımcılara çift haneli kazançlar gösterdi, hatta bazıları FTX öncesi düşüş seviyelerine geri döndü.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?