Eylül 7, 2020

Peter Schiff, Bitcoin Konusunda Yanıldığını Söyledi!


Bitcoin, son 24 saatlik süreç içerisindeki yatay hareket seyrini sürdürüyor. Aynı zamanda şu anda yeni alıcıları çekmekte ve son rallisindeki 12.000 dolar seviyesine yükselmekte güçlük çekiyor.

Ünlü Bitcoin analisti Josh Rager, hafta sonundaki düzeltmenin “sağlıklı” olduğunu ve tüm kripto piyasası için gerekli olduğunu belirtti. Aynı zamanda Josh Rager’a göre söz konusu düzeltme, Mart ayından bu yana en büyük fiyat düzeltmesini temsil ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin 10.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı, bu sebeple fiyatın önümüzdeki birkaç gün içinde istikrar kazanabileceğini ve ardından yeni bir yükseliş eğilimi başlatabileceğini düşünüyor.

HornHairs gibi diğer analistler de, Rager ile aynı görüşte ve Bitcoin’in 12 Mart 2020’deki “Kara Perşembe” den bugüne kadar 4.000 dolara düşmesinin ardından güçlü bir gelişme gösterdiğini düşünüyor. HornHairs ayrıca, Bitcoin’in haftalık grafikte 10.000 dolar seviyesinin üzerine kapanmasının olumlu bir işaret olduğunu söyledi.

Peter Schiff: “Bitcoin Konusunda Yanılmışım”

Altın destekçisi ve Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Twitter’da Bitcoin ile ilgili bazı fiyat tahminlerinde hata yaptığını itiraf etti. Tyler Winklevoss ile yaptığı detaylı bir tartışmada Schiff, ağustos ayı için altının fiyat gelişimini doğru tahmin ettiğini ancak Bitcoin konusunda yanıldığını söyledi. Ona göre, Bitcoin’in 12.000 doları aşan rallisi, Grayscale tarafından güçlü bir şekilde başlatıldı:

“Altın konusunda haklıydım, fakat Bitcoin konusunda yanıldım. Bitcoin direnci aşıp 12 bin dolara yükselmeyi başardı.”

Schiff’e göre, mevcut düzeltme Bitcoin için yeni bir ayı piyasasına işaret ediyor. Destek ne kadar sık ​​test edilirse, bu destek seviyesi o kadar zayıflar ve 10.000 dolar seviyesinin altında başka bir düzeltme olasılığı artar:

“Bitcoin, 10 bin dolara düşerek ise ayı piyasasına geri döndü.”

Schiff, kripto piyasasında oldukça karamsar fiyat tahminleriyle tanınıyor ve geçmişte bunun pekçok kez eleştirilmişti. Skew’in verilerine göre Bitcoin, mevcut düzeltmeye rağmen %42,46’lık bir getiri ile karşımıza çıkıyor ve altının yalnızca %27,22 (YTD) oranında getiri sağladığı görülüyor. Bu verilerin ardından Bitcoin, Michael Novogratz gibi bazı yıldız yatırımcılar tarafından hala yeni dijital altın olarak değerlendiriliyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?