Ocak 17, 2024

Peter Schiff Bitcoin Fiyatını Düşürebilecek Önemli SEC Detayını Paylaştı!


Tanınmış ekonomist ve kripto para muhalifi Peter Schiff geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatının geleceği hakkında sert bir uyarıda bulundu.

Schiff, SEC Başkanı Gary Gensler’in öncülük ettiği yakın tarihli düzenleyici değişikliklerin Bitcoin işlemlerinin maliyetini ve uygulanabilirliğini önemli ölçüde etkileyebileceğine inandığını ifade etti.

Schiff, Başkan Gensler’in yakında Bitcoin işlemlerinin maliyetini önemli ölçüde artıracak, ‘kullanım’ durumunu daha da zayıflatacak ve fiyatta keskin bir düşüşe neden olacak yeni kripto düzenlemeleri hazırlığında olabileceğini belirtti.

Schiff’in son yorumları SEC tarafından yeni ve katı kripto para düzenlemeleri getirilmesi ihtimaline dayanıyor.

Bu düzenlemelerin Bitcoin için işlem maliyetlerini önemli ölçüde artırabileceğine, dolayısıyla BTC’nin faydasını zayıflatabileceğine ve fiyatında keskin bir düşüşe yol açabileceğini belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Schiff, Gensler’in spot BTC ETF onayınını daha sert düzenlemelerin takip edeceğini düşünüyor.

Schiff gönderisine yorum yapan bazı isimler de Gensler’in Bitcoin’i bir emtia olarak sınıflandırdığını hatırlattı. Bu da SEC’in olası düzenlemelerinin önünde büyük bir engel olabilir. Bu nedenle SEC’in bir düzenleme yapması halinde bunun kara para aklamayla alakalı olması bekleniyor.

Schiff son zamanlarda yaptığı diğer yorumlarda da Bitcoin’in gerçek değerini ve faydasını sürekli olarak sorguladı.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?