Mart 4, 2024

Peter Brandt’ın Unutulmuş Tahmini: Bitcoin Yükseliş Trendini Sürdürecek mi?

Ünlü trader Peter Brandt, 2022’de yayınlanan ve Bitcoin’in 2024’ün başlarına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamayacağını tahmin ettiği kendi tweet’ini alıntıladı. Brandt, 1970’lerden bu yana emtia ticaretinde faaliyet gösteriyor. Ek olarak bu alanda en yetenekli trader’lardan biri olarak biliniyor. Bitcoin ve diğer bazı önde gelen kripto para birimleriyle ilgili grafikler sıkça yayınlıyor. Bu arada, Bitcoin 66.000 dolar fiyat sınırını aşarak 2021’deki tarihi zirveye daha da yaklaşıyor.

Brandt iki yıl önce Haziran ayı ortasında paylaştığı bir tweet‘e atıfta bulundu. Bu tamamen unuttuğunu ifade etti. Söz konusu tweet’te trader, dünyanın öncü kripto para biriminin 2024’ün başlarına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamayacağı yönündeki beklentilerini dile getirmişti. Ancak, “o zamana kadar güçlü bir yükseliş trendinde olacağımıza” vurgu yapmıştı. Brandt’ın tahmini doğru çıktı. Çünkü Bitcoin yılın başından beri büyük bir yükseliş içinde ve şimdiye kadar %50’den fazla arttı. Henüz tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılmış değil. Ancak Ocak ayının ortasında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasıyla BTC gerçekten de güçlü bir yükseliş trendine girdi.

Peter Brandt “Bitcoin hakkındaki bu Tweeti unutmuştum. Bozuk bir saatin her gün iki kez doğru olduğunu gösteriyor,” şeklinde belirtti.

Analist geçen hafta aylık mumlardan oluşan bir BTC grafiği yayınladı. Brandt, aylık mumların “kalkış” ya da “başlangıç” mumları olabileceğini ve “bitiş” ya da “patlama” mumlarının da olabileceğini açıkladı. Şu anda piyasanın bir “başlangıç” mumuna tanıklık ettiği görüşünde. Böylece BTC rallisinin devam etmesini beklediğini belirtti.

Bitcoin 66.000 Doların Üzerine Çıktı

Son 24 saat içinde, önde gelen dijital para birimi %8’in üzerinde bir artış göstererek 61.530 dolar bölgesinden 66.000 doların üzerine çıktı. BTC’nin bugünkü büyümesi yaklaşık %5,41 oranında gerçekleşerek BTC’yi 66.450 dolar bölgesine taşıdı. Ancak daha sonra bu haber yazıldığı sırada 66.000 dolar seviyesine geri çekidi. Genel olarak, geçtiğimiz hafta içinde Bitcoin, 51.187 dolardan mevcut 66.000 dolar seviyesine yükselerek %29’luk devasa bir artış gösterdi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?