Peter Brandt: Bitcoin’in Son Aylık Kapanışı Çok Önemli!

Birkaç gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesini az bir farkla kaçırmış olsa da, oldukça olumlu bir seviyede aylık kapanışın yapti. Hatta bazı borsalarda son rekorunun üstünde kapandı. Peter Brandt, son tweet’inde bu durumu yorumladı ve bunun neden bu kadar önemli olduğunu açıkladı.

Bitcoin 31 Ekim Cumartesi günü, Ocak 2018’den beri beklenen 14.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Önde gelen kripto para, bu seviyeyi aşarak dikkatleri üstünde topladı.

Bununla birlikte, 31 Ekim Bitcoin’in tanıtım belgesinin 12. yıl dönümü olmasına rağmen, BTC boğaları 14.000 seviyesinin üzerinde başarılı olamadı ve Bitcoin tekrar bu seviyenin altına düştü. Yine de, kripto para bazı borsalarda tüm zamanların en yüksek aylık kapanışını 13.820 dolar seviyesinde yaptı. Basın zamanında, önde gelen kripto para 13.559 dolar’da işlem görüyor. BTC, 13.700 dolar bölgesinden 13.464 dolar’a düştükten sonra bu seviyeye geldi.

Kripto topluluğunun da yakından tanıdığı yatırımcı Peter Brandt, Twitter sayfasında yüksek Bitcoin kapanışından bahsetti ve kripto fiyatlarının ay sonundaki kapanma seviyesinin çok önemli olduğunu söyledi. Brandt bu duruma sebep olarak finansal kuruluşların varlıklarını ay bittiğinde değerlendirdiğini belirtti. Ünlü yatırımcı şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in ekim ayı kapanış fiyatı, tüm zamanların en yüksek aylık kapanışından birkaç dolar gerideydi. Aylık fiyatlar neden önemli? Çünkü ay sonu varlık değerlendirmeleri, kurumsal katılımcıların birikim ve yatırımlarını değerlendirme şeklini temsil ediyor.”

Peter Brandt, kurumsal piyasa katılımcıları için ay sonu kapanışlarının öneminden bahsetti ve buna ek olarak kendi portföyünün Bitcoin’deki yüzdesinin yeterli olmadığını da kabul etti. Haklı olduğunda bunun asla yeterli olmadığını, yanlış olduğunda her zaman çok fazla olduğunu dile getirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.