Peter Brandt: Bitcoin Düşmeye Devam Edebilir! Trader’ın Tahmini Neye Dayanıyor?

0

Kıdemli emtia trader’ı ve analisti Peter Brandt, önde gelen kripto para birimi Bitcoin ile ilgili bir Renko grafiği paylaşarak yorumda bulundu. Japonya menşeli bu grafik, hem Bitcoin’in 65.000 dolar’a yükselmesinin hem de Nisan ayından bu yana devam eden düşüşünün güçlü trendler olduğunu gösteriyor.

Peter Brandt, ilk olarak Japonya’da ortaya çıkan ve Brandt’e göre kısa vadeli volatiliteden etkilenmemek için en kullanışlı olan bir Renko grafiği paylaştı.

Grafik, BTC için yükselen trendin Nisan ayında zirvede durduğunu gösteriyor (14 Nisan’da 64.863 dolar’lık ATH’ye ulaştı) ve o zamandan beri grafiğin negatif olduğunu gösteriyor. Brandt şunları ekledi:

“Buradaki mesaj, Renko grafiği kırmızıdan yeşile döndüğünde, büyük ölçüde long (pozisyonda) olsanız iyi olur.

Bunun yanında CryptoQuant analitik satıcısı tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin için işler iyi görünmüyor. Şirket tarafından paylaşılan “hızlı değerlendirme” ve grafik, borsalardaki Bitcoin rezervlerinin arttığını gösteriyor. Stablecoin rezervleri de artıyor.

Ancak, başka bir raporda CryptoQuant, borsalardaki stablecoin miktarının son zamanlardaki tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın kaldığını belirtti. Rapora göre, alım satım merkezlerinde hala çok fazla likidite olduğu için orta veya uzun vadede Bitcoin’e dağıtılmayı bekliyor olabilir. Bir CryptoQuant analisti, bir ayı piyasası olsaydı, bu stablecoin’lerin geri çekileceğine inanıyor. Salı günü şirket, Bitcoin’in şu anda ayı piyasasında olmadığını da belirtti.

İlgili Haber  CryptoQuant Verilerine Göre Bitcoin Ayı Piyasasında Değil - İşte Nedeni

“Bitcoin’in temelleri iyi görünüyor”

MicroStrategy Başkanı Michael Saylor ise, “Bitcoin temelleri hiç bu kadar iyi olmamıştı” şeklinde bir Twitter paylaşımı yaptı. Madenci ağının gücünden, kurumsal ve bireysel yatırımcıların genişliğinden bahsetti.

VanEck varlık yöneticisi Dijital Varlıklar direktörü Gabor Gurbacs de, Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50’den fazla kaybetmesine rağmen Bitcoin’in iyi gittiğine inanıyor. Gurbacs pandeminin başladığı 2020’nin başından bu yana, Bitcoin’in 3.000 dolar seviyesinden yükseldiğini ve bu yıl 65.000 dolar’a ulaştığını belirtti. Bu arka planda, Bitcoin için 30.000 dolar’lık fiyat olumlu bir işaret. Gurbacs, Bitcoin’in şu anda bir düzeltme içinde olduğuna inanmıyor, BTC’nin kendisinin önüne geçmeyi başardığını düşünüyor. Ona göre, kurumlar piyasaya geri dönmek için 25.000 dolar’lık aralığı bekliyor olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın