Perianne Boring: Bitcoin (BTC) Bu Yıl 288.000 Dolar’a Ulaşabilir

Dünya blockchain ticareti topluluğu Dijital Ticaret Odası Kurucu Başkanı Perianne Boring, CNBC’nin Squawk Box programına verdiği röportajda, Bitcoin’in bu yıl 288.000 dolar’a kadar yükselebileceğine inandığını söyledi. Ayrıca, Bitcoin’i altınla kıyaslayarak bir tahminde bulundu. Detaylar haberimizde.

Dijital Ticaret Odası’nın danışma kurulu üyelerinden birinin geliştirdiği formüle göre, bugün dünyanın en büyük kripto parasının değeri 72.000 dolar olmalıdır. Perianne Boring, bu formülün bugünlerde çok sayıda teknoloji yatırımcısı tarafından bir ağı değerlendirmek için kullanıldığına dikkat çekti.

Bununla birlikte, kuruluşun kullandığı başka bir model daha var: popüler stock-to-flow modeli (Bitcoin için Plan B olarak bilinen ünlü analist ve yatırımcı tarafından geliştirimiştir). Buna göre, önde gelen kripto para birimi 2020’de 100.000 dolar veya 288.000 dolar olarak fiyatlandırılmalıdır. Boring Bitcoin’i bu model yoluyla değerlendirirken USD kullanmanın, bu modeli BTC ile yüzde 94 ilişkili hale getirdiğini belirtti. Ayrıca Bitcoin için bu modelde altın kullanırsanız, model Bitcoin ile yüzde 99 ilişkili hale gelir.

Dijital Ticaret Odası başkanı, ayrıca yukarıda bahsedilen modele göre, 2029 yılına kadar bir Bitcoin’in on bin ons altın değerinde olacağını söyledi.

Altın, geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.075 dolar’a ulaştığı Ağustos ayından sonra düşüşe geçti. 30 Kasım tarihinde 1.763 dolar’a düştü ve şu anda 1.739 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin ise 14 Mart Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.800 dolar’a yükseldi ve ardından 2 Nisan’da 60.000 dolar’a düzeltme yaptı. Yazının kaleme alındığı sırada, BTC 58.650 dolar’dan işlem görüyor.

Ancak Bitcoin’den nefret eden ve altın destekçisi olan Peter Schiff, piyasanın aksine bunun altın için geçici bir mesele olduğuna ve gelecekte yatırımcıların Bitcoin’i sonsuza dek bırakarak buna geri döneceğine inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.