Perianne Boring: Bitcoin (BTC) Bu Yıl 288.000 Dolar’a Ulaşabilir

0

Dünya blockchain ticareti topluluğu Dijital Ticaret Odası Kurucu Başkanı Perianne Boring, CNBC’nin Squawk Box programına verdiği röportajda, Bitcoin’in bu yıl 288.000 dolar’a kadar yükselebileceğine inandığını söyledi. Ayrıca, Bitcoin’i altınla kıyaslayarak bir tahminde bulundu. Detaylar haberimizde.

Dijital Ticaret Odası’nın danışma kurulu üyelerinden birinin geliştirdiği formüle göre, bugün dünyanın en büyük kripto parasının değeri 72.000 dolar olmalıdır. Perianne Boring, bu formülün bugünlerde çok sayıda teknoloji yatırımcısı tarafından bir ağı değerlendirmek için kullanıldığına dikkat çekti.

Bununla birlikte, kuruluşun kullandığı başka bir model daha var: popüler stock-to-flow modeli (Bitcoin için Plan B olarak bilinen ünlü analist ve yatırımcı tarafından geliştirimiştir). Buna göre, önde gelen kripto para birimi 2020’de 100.000 dolar veya 288.000 dolar olarak fiyatlandırılmalıdır. Boring Bitcoin’i bu model yoluyla değerlendirirken USD kullanmanın, bu modeli BTC ile yüzde 94 ilişkili hale getirdiğini belirtti. Ayrıca Bitcoin için bu modelde altın kullanırsanız, model Bitcoin ile yüzde 99 ilişkili hale gelir.

Dijital Ticaret Odası başkanı, ayrıca yukarıda bahsedilen modele göre, 2029 yılına kadar bir Bitcoin’in on bin ons altın değerinde olacağını söyledi.

Altın, geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.075 dolar’a ulaştığı Ağustos ayından sonra düşüşe geçti. 30 Kasım tarihinde 1.763 dolar’a düştü ve şu anda 1.739 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin ise 14 Mart Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.800 dolar’a yükseldi ve ardından 2 Nisan’da 60.000 dolar’a düzeltme yaptı. Yazının kaleme alındığı sırada, BTC 58.650 dolar’dan işlem görüyor.

Ancak Bitcoin’den nefret eden ve altın destekçisi olan Peter Schiff, piyasanın aksine bunun altın için geçici bir mesele olduğuna ve gelecekte yatırımcıların Bitcoin’i sonsuza dek bırakarak buna geri döneceğine inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın