Şubat 20, 2024

Performansıyla Dikkat Çeken Altcoin İçin Bir Meteorik Fiyat Tahmini Daha: %200’lük Bir Ralli İçin Hazırlanıyor!


Geçtiğimiz hafta içinde %35’in üzerinde bir artışla dikkat çeken merkezi olmayan depolama çözümü sağlayıcısı Filecoin, son 24 saat içinde de etkileyici bir performans sergiledi. Altcoin fiyatı %16 oranında yükselerek 7,31 dolara kadar çıktı. Bu bağlamda piyasa değeri 3,74 milyar doları aştı. Bu artışla birlikte, FIL için işlem hacmi %200’e varan bir artışla 990 milyon dolara ulaştı. Bu da altcoine yönelik güçlü yatırımcı ilgisinin arttığını gösteriyor. Filecoin’in bu ivmeli yükselişi, projeye olan talebin ve merkezi olmayan depolama çözümlerine olan genel ilginin bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Filecoin %200’lük Bir Ralli İçin Hazırlanıyor

Ünlü kripto analisti Ali Martinez, FIL’in alım satım modellerinde dikkate değer bir eğilim belirledi ve konsolidasyonunu üç günlük grafikte paralel bir kanal içinde tanımladı. Kripto para birimi, kanalın üst sınırına doğru yaklaşırken Martinez, yatırımcıları şu anda 8,50 dolar seviyesinde bulunan potansiyel direnci izlemeleri konusunda uyarıyor.

Martinez, bu direnç seviyesini aşmanın öneminin altını çiziyor. Ek olarak başarılı bir atılımın Filecoin’in fiyatında önemli bir artışa neden olabileceğini öne sürüyor. Filecoin’in mevcut değerini üç katına çıkarabileceğini tahmin eden Martinez, bu atılımın 25,5 dolara kadar yükselebileceğini belirtiyor. Bu analiz, Filecoin yatırımcıları için önemli bir fiyat hareketinin habercisi olarak dikkate alınabilir.

Filecoin fiyat analizi

Filecoin Vakfı, merkezi olmayan veri depolama yeteneklerinin geliştirilmesi konusunda aktif olarak çalışıyor. Vakıf, Filecoin gibi merkezi olmayan depolama çözümlerinin önümüzdeki yıllarda genişleyeceğini ve büyük miktarda verinin oluşacağı uygun bir zamanın geleceğini öngörüyor.

Analistler, Filecoin çözümlerinin geleceği hakkında umutlu konuşurken, bazıları da FIL fiyatının yıl sonuna kadar 50 dolara kadar yükselebileceğini öne sürüyor. Özellikle, Filecoin’in depolanan veri hacminde 2023 yılında kayda değer bir büyüme yaşandı. Platform, genişleyen ekosistemi ve farklı kullanıcı segmentlerindeki çekiciliğiyle, toplamda 1.800 PiB (Pebibyte) ile sonuçlanan 3,8 katlık etkileyici bir artışa tanık oldu.

FIL’in depolanan veri hacmindeki bu önemli artış, yalnızca Web3 katılımcılarından değil, aynı zamanda Web3 dışındaki oyunculardan da önemli katkılar aldı. Bu durum, Filecoin’in geniş bir kullanıcı tabanı ve artan benimsenmesi ile gelecekte daha da büyüyeceğine işaret ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere FIL ekosistemindeki önemli gelişmelerden biri, Solana ile yapılan işbirliğidir. Filecoin, kısa bir süre önce Solana ile entegrasyonunu duyurarak her iki platformun gelişimi için önemli bir adım atmıştır.

Solana, altyapı sağlayıcıları, kaşifler, indeksleyiciler ve geçmiş veri erişimine ihtiyaç duyan kullanıcılar için blok geçmişine erişilebilirliği artırmak için Filecoin ile işbirliği yapmaktadır. Ayrıca, FIL’in merkezi olmayan depolama yetenekleri, Solana’nın veri ölçeklenebilirliğini ve güvenlik önlemlerini destekleyerek, iki ekosistem arasında verimli bir işbirliği sağlayacaktır. Bu entegrasyon, hem Filecoin hem de Solana kullanıcıları için daha geniş bir işlem ve veri depolama imkanı sunarak, blockchain teknolojisinin daha da yayılmasına katkıda bulunacaktır.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?