Sponsorlu İçerik
Şubat 1, 2024

PEPE Coin Neden Düşüyor? PEPE Alternatifi Bu Coinlere Balina İlgisi Yüksek

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.

Ethereum tabanlı bir meme coin olan PEPE kripto pazarında zor zamanlardan geçiyor. Uzun zamandır fiyat baskısı altında olan PEPE son bir ayda yüzde 30’luk, son bir haftada ise yüzde 12’lik düşüş yaşadı.

Bu düşüş genellikle meme coinlerle ilişkilendirilen doğal volatiliteyi ve spekülatif doğayı yansıtıyor olabilir. Ayrıca piyasadaki genel belirsizlik halinin de meme coinler üzerinde etkili olduğu biliniyor. PEPE coin de piyasadaki dalgalanmalardan olumsuz etkilenmiş olabilir. Ancak düşüşe neden olabilecek projenin kendisiyle ilgili bazı sorunlar daha var.

PEPE, Ağustos 2023’te itibarına ciddi şekilde zarar verecek bir olaya tanık oldu. Kurucular, çoklu imza cüzdanlarından tokenlerini çektiler. Bu durumu kripto takipçileri fark etti. Tokenler yaklaşık 16 milyon dolar değerindeydi. Bunun ardından 2023’ün üçüncü çeyreği PEPE için hiç de kolay geçmedi. Geri kalan ekip sorunu düzeltmek için önlemler alırken topluluk hâlâ bu fiyaskoyu hatırlıyor.

Geçen hafta, PEPE ekibi dağıtımcı sözleşmesinde “tuhaf bir işlem” olduğunu fark etti. Daha sonra yaptıkları paylaşımla, işlemlerin “ve gelecekteki herhangi bir işlemin” mevcut Pepe ekibi ile hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Ayrıca işlemin, daha önce PEPE hazinesinden çalan eski ekip üyeleri tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Ancak bu paylaşım topluluğun endişelerini hafifletemedi. Birçok takipçi PEPE ekibini suistimalle suçladı. Kimliklerini gizleme girişimlerini eleştirdi ve kendilerini kamuoyuna açıklamalarını talep etti. Son olarak, blok zinciri analiz platformu Spot On Chain’e göre bir balina, PEPE varlıklarını yakın zamanda sattı. Balina, satış sonrasında 802 bin 500 dolar ile yüzde 85,7 kar elde etti. Bu haberin ardından PEPE’nin fiyatı keskin bir düşüş daha yaşadı.

PEPE coini çevreleyen piyasa belirsizliklerinin ortasında, Bitcoin Minetrix ve eTukTuk ön satışları, yatırımcılara fırsatlar sunan iki proje olarak ortaya çıktı. Bitcoin Minetrix token satın alma ve eTukTuk token satın alma sundukları avantajlarla birçok yatırımcının gündemine taşıdığı projeler oluyor.

Bitcoin Minetrix (BTCMTX) – Stake-to-Mine ile Madenciliği Yeniden Başlatan Coin

Yeni bir kripto para olan Bitcoin Minetrix, ışık hızıyla yatırımcıların kalbini fethediyor. Bu da, projenin ön satışının bu kadar popüler olmasını açıklıyor. “Stake-to-Mine” adı verilen benzersiz protokolü ve iyi geliştirilmiş tokenomiği sayesinde proje, birçok ünlü YouTuber’in bile dikkatini çekmeyi başardı.

Tanınmış YouTuber Joe Parys’in videosunda işaret ettiği gibi Bitcoin Minetrix, bulut madenciliğinin en büyük sorunlarından birine çözüm sunuyor. Çoğu hizmet sağlayıcıda şeffaflığa güvenemezsiniz ve abonelik şeklinde önemli meblağlar ödemeniz gerekir. Ancak blok zinciri sayesinde teknolojisi krediler her zaman düzgün bir şekilde takip edilebilecek. Bağlı BTCMTX tokenlerine ise, yatırımcılar istedikleri zaman erişebilecekler.

Parys ayrıca, son derece merkezileştirilmiş kripto madencilik sektöründe Bitcoin Minetrix’in, kriptolar için ideal olan, merkeziyetsiz fikre doğru büyük bir adım olabileceğine dikkat çekiyor.

Bitcoin Minetrix ekosisteminin en önemli parçası hiç şüphe yok ki özel madencilik sistemi. Bu sayede BTCMTX tokenleri, bulut madenciliği performansına dönüştürülebilen ve pazarlanamayan ERC-20 kredileri elde etmek için kullanılabilir.

Proje madencilik yapmak isteyen yatırımcıları harekete geçirmeyi amaçlıyor. Ekibin planları arasında kendi mobil uygulamasının oluşturulması da yer alıyor. Bitcoin Minetrix token satın alma işlemi yapanların çoğu projeyi, öncelikle uzun vadeli bir yatırım olarak düşündüğünü açıkça gösteriyor.

eTukTuk (TUK) – Ulaşım Sektörünü Değiştirmeyi Hedefleyen Yeşil Proje

eTukTuk, Binance blok zincirini kullanan ilk yeşil otomotiv projesi. Onun yardımıyla, gelişmekte olan ülkeler elektrikli araçlarını (EV) düşük fiyata alabilir ve böylece nüfusun daha temiz bir çevreye kavuşmasına yardımcı olabilirler.

eTukTuk token satın alma, birçok yatırımcıya çevre sorunlarının çözümünde aktif bir rol sahibi olmayı sunuyor. Projenin yerel kriptosu BEP-20 protokolüne sahip. TUK token ile, başlangıçta stake yaparak kar elde edilebilir. Daha sonra şarj istasyonlarının gelirine de ortak olunabilir.

Proje, yenilenebilir kaynaklara sahip sürdürülebilir bir şarj ağı, araç çağırma ücretleri için token bazlı ödeme sistemi gibi farklı yollardan fayda elde etme olanağı sağlayacak. Ekibin yaratıcıları son 5 yıldır güvenli ancak düşük maliyetli bir elektrikli araç yaratmak için çalışıyordu. Şu ana kadar ilk prototiplerin tamamlanmış olması birçok yatırımcıyı heyecanlandırıyor.

​​Ayrıca yakın gelecekte sadece araçlar değil, aynı zamanda tüm şarj istasyonları ağı da mevcut olacak. İkincisiyle ilgili olarak eTukTuk ekibinin ilk 200 şarj istasyonu için Sri Lanka hükümetiyle bir ortaklık anlaşması imzaladığını bilmekte fayda var. Elektrikli üç tekerlekli araç bu ülkede ilk kez satışa sunulacak. Ancak ekip zamanla, birçok Asya ve Avrupa ülkesini fethetmeyi planlıyor.

Bu yıl 6 bin aracın pazara çıkması planlanıyor. Ekibin ön hesaplamalarına göre eTukTuk’un bakım maliyetleri geleneksel tuktuklara göre yaklaşık yüzde 80 daha düşük. Bu nedenle, projenin çok kısa sürede halk arasında olağanüstü bir popülerlik kazanması muhtemel. Ayrıca eTuKTuk teknik incelemesinde aracın günlük kullanımda kullanım ömrünün 8 yıl olduğu görülüyor.

eTukTuk token incelemek için tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?