Ekim 4, 2023

PEPE Coin Fiyat Analizi: Kritik Seviye Oyunda, İşler Her An Değişebilir!


PEPE Coin fiyatı Eylül ayının son günlerine doğru toparlanarak 0.00000083 dolarda yer alan ikili direncinde ve yerleşik bir kanal modelinin üst trend çizgisinden önemli bir engelle karşılaştı. Aynı dönemde Bitcoin fiyatının 28.500 dolardan bir gerileme yaşaması ise piyasada daha olumsuz bir görünüm yarattı. Meme coin fiyatı da bu çekilme ile %14 değer kaybetti. Ancak yatırımcıların aklındaki soru şu, fiyattaki düşüş tersine dönecek mi?

  • Kanal formasyonundan yakın zamanda gerçekleşen bir geri dönüş, PEPE fiyatında uzun süreli bir düzeltmeye işaret ediyor.
  • Hareketli Ortalamanın 20 günlük seviyesinin altına düşmesi, piyasadaki satış baskısını hızlandırabilir.
  • Meme coin’deki 24 saatlik işlem hacmi 51 milyor dolar olarak kaydedilerek %35’lik bir düşüşe işaret ediyor.

pepe coin haberleri

PEPE Coin fiyatı 2 Ekim’de yaklaşık üç aydır fiyat trendini belirleyen kanal formasyonunun üst sınırından üçüncü kez reddedildi. Fiyat sürekli olarak bu formasyonun paralel trend çizgileriyle etkileşime girerek piyasa katılımcılarının davranışları üzerindeki önemli etkilerinin altını çizdi.

Geçmiş verilere bakıldığında, fiyat bu trend çizgisiyle her karşılaştığında ve ardından geri çekildiğinde, günlük grafikte önemli bir düşüşe neden oldu. Bu model göz önüne alındığında, son geri çekilme bu memecoin’in değerlemesi için benzer bir tehdit oluşturuyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, PEPE Coin fiyatı 0,00000072 dolardan işlem görüyor. Kritik 0,0000007 dolar desteğinin altına inerse, trader’lar %15’lik sert bir düşüşle karşı karşıya kalabilir ve potansiyel olarak 0,0000006 dolarlık psikolojik destek seviyesini test edebilir. Bu seviyenin altına daha fazla inilmesi, düşüş söylemini sağlamlaştıracak ve muhtemelen fiyatı 0,0000005 dolara düşürecektir.

Kanal modeli bozulana kadar, fiyat düşüş eğiliminde kalacaktır. Bu nedenle, yükseliş fırsatı arayan trader’lar, tepeye dayanıklı trend çizgisinin üzerinde bir kırılma beklemelidir. Bu kırılma, trendin tersine döndüğünün erken bir işareti olacak ve alıcıların 0,000001 doları geri kazanmalarına yardımcı olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?