Ağustos 26, 2023

PEPE Coin Ekibi Beklenen Açıklamayı Nihayet Yaptı: Meme Coin’e Neler Oldu?


PEPE Coin dün yaşadığı büyük satış baskısıyla birlikte panik havasını da tetiklemişti. Geliştiricilerin resmi hesapta yayın yapmamasına ek olarak geliştirici cüzdanlarından büyük satışlar yapılması ise işleri yokuşa sürdü. Ancak resmi hesaptan yapılan açıklamaya göre projenin CEX cüzdanından 15 milyon dolar değerinde 16 trilyon token çalındı.

Bu tokenler daha sonra OKX, Binance, Kucoin ve Bybit gibi önde gelen kripto para borsalarına aktarıldı. Multisig cüzdanı için gerekli imzalayan sayısı da orijinal 8 cüzdandan sadece 2’sine düşürüldü.

PEPE Twitter hesabı, şeffaflık sağlamak amacıyla, çalınan tokenlerin bir zamanlar CEX cüzdanının bir parçası olduğunu açıkladı. Ekip, bu cüzdanın hiçbir zaman piyasa satışları ya da ekip tarafından kişisel kâr amaçlı kullanılmadığını açıkladı.

Bu sorunlar ise projenin başlangıcından bu yana yaşadığı, anlaşmazlıklar ve ekip üyeleri arasındaki çatışmaların bir yansıması olarak yansıyor. Projenin tanıtımının ilk haftasında, aralarında büyük egoları ve hırsları olan ekip üyelerinin de bulunduğu ekibin bir kısmı kendilerini projeden ayırdı. İmzalamayı reddederek, tartışarak ve uzun süreler boyunca yanıt vermeyerek süreci yavaşlatmışlardı.

Eski üyeler transferleri izinsiz olarak gerçekleştirmiş ve daha sonra projeye dahil olduklarına dair tüm izleri silmişlerdir. Bu üç isim 16 trilyon token çalarken, projenin cüzdanında saklanan 10 trilyon token kaldı.

Ekip, olayın ardından OKX ve Binance borsalarında çalınan tokenlerin hepsinin olmasa da çoğunun hızlı bir şekilde satıldığını bildirdi. Daha fazla kötüye kullanımı önlemek için, kalan 10 Trilyon token yeni bir cüzdana aktarılacak. Etkilenen üye ayrıca PEPE için web alanları ve kullanıcı adları edinmek için çalışıyor ve bu satın almalar tamamlandığında tokenlerin geri kalanını yakmayı planlıyor.

Resmi PEPE Telegram grubu olaylar nedeniyle kilitli kalmaya devam ediyor. Birincil iletişim kanalı artık @pepecoineth Twitter hesabı oldu ve yeni resmi grup bağlantıları burada paylaşılacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?