Eylül 29, 2023

Pepe Coin Bir Haftada %30’un Üzerinde Yükseldi: Meme Coin Neden Yükselmeye Başladı?


Bu yılın başlarında bir sansasyona dönüşen memecoin Pepe Coin (PEPE) ana kripto sahnesine geri dönmüş görünüyor.

CoinGecko’ya göre fiyatı son yedi günde neredeyse %32 ve son 24 saatte %10 arttı.

Pepe Coin

PEPE’nin yükselişinin ardındaki nedenlerden biri kripto para sektöründeki genel canlanma olabilir. Küresel kripto piyasa değeri günlük bazda yaklaşık %3 artarken, çoğu dijital para birimi önemli kazançlar elde etti.

Meme coin‘in olumlu performansında rol oynayan bir diğer faktör de balinaların faaliyetleri olabilir. Lookonchain, yakın zamanda oluşturulan iki cüzdanın 1,08 trilyon PEPE coin satın almak için toplam 800.000 doların üzerinde para harcadığını ortaya çıkardı.

Buna ek olarak, daha önce varlıkla ticaret yaparak 2,30 milyon dolardan fazla kâr elde eden farklı bir yatırımcı, 645.000 dolar değerinde PEPE satın alarak ekosisteme tekrar girdi. Web3 veri analiz platformu, “Ve bu adam da 29 Ağustos’ta 1,04T PEPE satın almak için 550 ETH (951 bin dolar) harcadı,” diye hatırlattı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere PEPE’nin bugün (29 Eylül) yükselen tek meme coin olmadığını belirtmek gerekir. Öte yandan ApeCoin günlük %10’un üzerinde ve haftalık bazda %12,5 artış gösterdi.

Kaynak : CryptoPotato

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?