Pentera Capital CEO’sundan DeFi Yorumu: 5 Yıl İçinde Bitcoin’i Geçecek!

0
217

Son dönemde DeFi token’ları ilgi odağı haline geldi. Özellikle kısa zamanda ki büyük yükselişleri, kripto para topluluğunun en çok konuştuğu konulardan biri oldu diyebiliriz. YFI token’ının Bitcoin fiyatını aşmasıyla yatırımcıların ilgisi de bu yöne doğru kaydı. Fakat tüm bunların yanından DeFi için eleştiride bulunanlarda da oldu. Buna karşın Pentera Capital’in CEO’su Dan Morehead, DeFi için iyimser olan tarafta yer alıyor.

Dan Morehead, Cointelegraph’a verdiği röportajda DeFi’ın büyüme potansiyeline dair olumlu bir yaklaşım sergiledi. Morehead’e göre DeFi, önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin’den 100 kat daha fazla büyüme potansiyeline sahip.

Morehead, Ağustos sonu itibari ile Pantera’nın dijital varlık fonunun yılın başından bu yana %123 kârda olduğunu belirterwk “Dünya DeFi’ye uyandı ve sermaye bu alana aktı.” ifadelerini kullandı.

Morehead’e göre Bitcoin şu an dijital altın ve etkili bir değer deposu olarak görülüyor, bu sebeple yukarı yönlü potansiyelinin nispeten daha sınırlı. Ünlü CEO bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Belki fiyatı bir milyona kadar çıkabilir ama bu gerçekten olasılığının sınır noktası, çünkü Bitcoin’in piyasa değeri böylece sadece 100 trilyon dolar olan tüm dünya parasında 20 trilyon dolarlık bir rakama ulaşıyor.”

Ayrıca Morehead, “Önümüzdeki beş yıl içinde tüm DeFi alanının Bitcoin’den 100 kat daha fazla artması çok muhtemel.” sözleriyle DeFi potansiyeline vurgu yaptı. DeFi şu an için gündemin en önemli unsurlarından. Böylesine önemli bir büyüme kaydetmişken, gelecekte ne olacağı merak konusu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın