Eylül 12, 2020

Pentera Capital CEO’sundan DeFi Yorumu: 5 Yıl İçinde Bitcoin’i Geçecek!


Son dönemde DeFi token’ları ilgi odağı haline geldi. Özellikle kısa zamanda ki büyük yükselişleri, kripto para topluluğunun en çok konuştuğu konulardan biri oldu diyebiliriz. YFI token’ının Bitcoin fiyatını aşmasıyla yatırımcıların ilgisi de bu yöne doğru kaydı. Fakat tüm bunların yanından DeFi için eleştiride bulunanlarda da oldu. Buna karşın Pentera Capital’in CEO’su Dan Morehead, DeFi için iyimser olan tarafta yer alıyor.

Dan Morehead, Cointelegraph’a verdiği röportajda DeFi’ın büyüme potansiyeline dair olumlu bir yaklaşım sergiledi. Morehead’e göre DeFi, önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin’den 100 kat daha fazla büyüme potansiyeline sahip.

Morehead, Ağustos sonu itibari ile Pantera’nın dijital varlık fonunun yılın başından bu yana %123 kârda olduğunu belirterwk “Dünya DeFi’ye uyandı ve sermaye bu alana aktı.” ifadelerini kullandı.

Morehead’e göre Bitcoin şu an dijital altın ve etkili bir değer deposu olarak görülüyor, bu sebeple yukarı yönlü potansiyelinin nispeten daha sınırlı. Ünlü CEO bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Belki fiyatı bir milyona kadar çıkabilir ama bu gerçekten olasılığının sınır noktası, çünkü Bitcoin’in piyasa değeri böylece sadece 100 trilyon dolar olan tüm dünya parasında 20 trilyon dolarlık bir rakama ulaşıyor.”

Ayrıca Morehead, “Önümüzdeki beş yıl içinde tüm DeFi alanının Bitcoin’den 100 kat daha fazla artması çok muhtemel.” sözleriyle DeFi potansiyeline vurgu yaptı. DeFi şu an için gündemin en önemli unsurlarından. Böylesine önemli bir büyüme kaydetmişken, gelecekte ne olacağı merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?