Pekin, Çin’deki En İyi Blockchain Şehri Seçildi!

Pekin, 2020 Çin Blockchain İnovasyon sıralamasında en iyi blockchain şehri olarak seçildi. Pekin, önümüzdeki iki yıl içinde blockchain inovasyonu için bir merkez olmayı hedefliyordu. Görünüşe göre bu hedef doğrultusunda başarılı adımla atıyor.

Çin Blockchain İnovasyon sıralaması, Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Zirvesi’nde açıklandı. Sıralamalar, Hong Kong, Makao ve Tayvan hariç 83 Çin şehri ile özel bölgelerinin blockchain teknolojisini ve gelişimini kapsamlı bir şekilde ortaya koyuyor. Araştırma ve geliştirme, endüstriyel gelişme, halkın popülaritesi, çok kaynaklı nesnel verilere dayalı politika gibi dört temel boyut dikkate alındı.

Rapora göre, Çin’in blockchain bölgeleri, önde gelen şehirlerin gelişiminde bariz avantajlara sahip; Pekin, Shenzhen, Şangay, Hangzhou ve Guangzhou ilk beşte yer alıyor. Pekin 99,82 puanla birinci, Shenzhen 91,2 puanla ikinci oldu. Shenzhen’in 5.000’den fazla blockchain ile ilgili firmaya sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Temmuz 2020’de Pekin belediye yönetimi de, blockchain iyileştirmesi için 20 aşamalı bir plan açıkladı. Bu plan, dağıtılmış defter teknolojilerinin (DLT) uygulandığı ve geliştirildiği hızı artırmayı hedefliyordu. Bu hareket, şehri hem ulusal hem de küresel olarak daha çok bir blockchain merkezi haline getirdi.

Sıralamada Shenzhen’den sonra 88 puanla Çin’in en büyük şehri ve Doğu Asya’nın en büyük ticari merkezlerinden biri olan Şangay yer alıyor.

Çin, Blockchain teknolojisiyle birlikte adından sık sık söz ettiriyor. Sadece şehir bazında değil, ülke genel olarak Blockchain’in sağladığı avantajların farkında ve bu doğrultuda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.