Paypal’ın Kripto Planları Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Bilindiği üzere ödeme devi PayPal, birkaç gündür kripto para sektörünün adeta gündemini belirliyor. Geçtiğimiz günlerde kripto para hizmeti sunacağı haberleriyle gündeme gelmişti ve Bitcoin fiyatının artmasına neden olduğu düşünülmüştü. Şimdi ise PayPal, Bitcoin saklama çözümleri sağlayıcısı BitGo dahil olmak üzere büyük kripto para şirketleri ile görüşmeler yaptığı iddialarıyla gündemde.

Konuyu bilen insanlarla konuşan Bloomberg, BitGo ile bir anlaşmanın birkaç hafta içinde tamamlanabileceğini söyledi. BitGo, birincil kurumsal yatırımcılar olan müşterilerinin Bitcoin’i güvenli ve emniyetli bir şekilde saklamasına imkan veren saklama çözümleri sunan bir şirket. Yine de anlaşma sağlanmayabilir, bu da Paypal’ın başka hedefler elde etmeye çalışacağı anlamına gelir.

Bilmeyenler için BitGo, 2013 yılında Mike Belshe tarafından kurulan ve saklama çözümleri, işlemlerin devam etmesi için imzadan daha fazlasını gerektiren dijital cüzdan hizmeti sunan bir firma. Ayrıca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini depolamak için çevrimdışı kasalara da sahip. Ağustos ayında, New York’ta denetime tabi nitelikli bir saklama hizmeti sağlayıcısı olmak için başvuruda bulundu.

PayPal, BitGo gibi büyük bir şirketi satın aldıktan sonra kripto para birimi alanına daha fazla yerleşecektir. Ancak, bazı uzmanlar hareketle ilgili endişelerini dile getirdi. Başka bir kripto para birimi şirketi olan Thorchain, PayPal’ın BitGo’yu satın almasının, wrapped Bitcoin’lerin (wBTC) ödeme şirketinin elinde olacağı anlamına geleceğini söyledi. Thorchain şu ifadeleri kullandı:

“PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Buna göre konumlandırın.”

PayPal, müşterilerinin yakında platformunda Bitcoin ve diğer dijital token’ları satın alabileceklerini açıkladıktan sonra kripto para birimi alanında bir sıçrama yaptı. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından bir kripto para birimi lisansı aldı. Kripto hizmeti sunmak için, aynı zamanda BitGo’nun rakibi olan bir kripto para birimi hizmet sağlayıcısı olan Paxos Trust Company ile ortaklık kurdu.

PayPal başlangıçta, Facebook’un küresel dijital para birimi yaratma girişimi olan Libra Derneği’nin bir parçasıydı. Ancak ödeme şirketi, Visa ve Mastercard ile birlikte girişimden ayrıldı. Yani dijital para ilgisi olan PayPal, pekçok şirket ile görüşmede bulunarak, alana hızlı bir şekilde giriş yapmak istiyor gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.