PayPal, Kripto Piyasasına Dair İlk Satın Alımını Gerçekleştiriyor!

PayPal, kripto para birimi ve dijital varlık alanındaki ilk satın alımını duyurdu: dijital varlık güvenlik firması ​​Curv.

Satın alma bilgisi, Pazartesi günü bir basın açıklamasında paylaşıldı. PayPal, “satın alma işleminin 2021’in ilk yarısında tamamlanmasını beklediğini” söyledi, ancak anlaşmanın ayrıntılarını açıklamadı. PayPal finansal şartları da paylaşmadı, ancak şirkete yakın bir kişi Decrypt’e yaptığı açıklamada satın almanın yaklaşık 200 milyon dolar olduğunu söyledi.

Açıklamada “Ekim 2020’de PayPal, finansal hizmetlerin ve ticaretin geleceğinde dijital para birimlerinin oynayacağı rolü şekillendirmeye yardımcı olma taahhüdünü duyurdu. Bu alanda sürdürülebilir büyüme ve inovasyon sağlamak için şirket, kısa süre önce blockchain, kripto ve dijital para birimleri odaklı bir iş birimi oluşturdu. Curv, PayPal’a teknik uzmanlık ekleyen güçlü teknoloji uzmanlarından oluşan ekibiyle yeni kurulan gruba katılacak” ifadeleri kullanıldı.

PayPal’ın Curv satın alması, şirketin merkez bankalarıyla dijital para birimi üzerinde çalışmayı da içeren daha büyük kripto hedeflerinin bir parçası. PayPal, kripto para ve dijital varlıkları desteklemek için girişimlerini hızlandırmak ve genişletmek amacıyla satın alma kararı verdi. 2018 yılında kurulan Curv ise, kurumsal yatırımcıların sahip olduğu dijital varlıklar için bulut tabanlı güvenlik altyapısı sağlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.