Ocak 8, 2022

PayPal Kendi Kripto Para Birimi “PayPal Coin”i Çıkarmayı Düşünüyor

Coindesk tarafından paylaşılan habere göre, Paypal (PYPL) adını taşıyan bir stabilcoin, çok yakın zamanda piyasaya sürülebilir. PayPal, yan kuruluşu Curv, Eylül ayından bu yana stabilcoin’in piyasaya sürülmesi için hazırlık yapıyordu.

Bloomberg ilk olarak PayPal’ın kendi stabilcoin‘ini piyasaya sürme olasılığını araştırdığını bildirdi. Stabilcoin’in detayları, geliştirici Steve Moser tarafından şirketin iPhone’unda yanlışlıkla keşfedildi ve Bloomberg ile paylaşıldı. Gizli kod ve görüntüler, bir ‘PayPal Coin‘in ayrıntılarını ortaya çıkardı.

Bloomberg raporunda ayrıca, kodların ABD dolarının istikrarlı parayı destekleyeceğini gösterdiğini kaydetti.

Bilindiği üzere PayPal kripto para dünyasına adapte olmak için aktif çalışmalar gerçekleştirmiş ve müşterilerinin kripto para satın alma limitlerini arttırarak, işlemleri arttırmaya çalışmıştır. PayPal satın alma desteğinin yanı sıra müşterilerin kripto varlıkları, kendi kripto cüzdanlarına transfer etmelerini de mümkün kıldı.

Ancak PayPal’ın sözcüsü, bu kodlara ilişkin problemi önemsizleştirmeye çalıştı ve bunun yakın tarihli bir dahili hackathon’dan kaynaklandığını belirterek iddiaları reddeti. Bir hackathon, mühendislerin hızla bir araya gelerek halka açık bir sürüm görmeyebilecek yeni ürünleri keşfetmelerini ve oluşturmalarını öngören bir etkinliktir.

PayPal, en büyük küresel e-ticaret ödeme platformlarından birisi olarak kabul ediliyor. 1998 yılında kuruldu ve Peter Thiel, Luke Nosek ve Max Levchin tarafından öncülüğünde hizmete başladı. Başlangıçta “Confinity Inc” olarak bilinen PayPal. Daha sonra 2000 yılında Dogecoin savunucusu Elon Musk’un çevrimiçi bankacılık şirketi “X.com” ile birleşti ve bir yıl sonra “PayPal” olarak yeniden markalaştı.

2002 yılında çevrimiçi pazar devi eBay tarafından 1,5 milyar dolara satın alındı ve 185 milyon kullanıcısı için varsayılan ödeme yöntemi haline geldi. 2015 yılında ana şirketinden ayrıldı ve eBay’i satın almadan önce sahip olduğu aynı PYPL senedi sembolünü kullanan halka açık ayrı bir şirket haline geldi.

Bugün PayPal, dünyanın en büyük 54. şirketi konumunda ve dünya çapında 377 milyondan fazla kullanıcıya sahip. 282.58 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan PayPal. 2020 yılının 4. çeyreğinde, toplam değeri 277 milyar dolar olan 3.47 milyar işlem gerçekleştirdi.

 

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.