PayPal Geçtiğimiz Ay Çıkarılan Tüm BTC Arzının %70’ini Satın Aldı!

Ödeme devi PayPal, 21 Ekim’de kripto hizmetleri sunmaya başladığından bu yana geçtiğimiz ay yeni çıkarılan tüm BTC’lerin %70’ini satın aldı. Bir hedge fon yöneticisi olan Pantera Capital, son yayınladığı aylık blockchain raporunda bu haberi açıkladı ve Square’in Cash App ile birleştirildiğinde, iki şirketin yeni çıkarılan tüm BTC’leri satın aldığını ekledi.

Rapora göre, PayPal’ın kripto borsası olan itBit üzerinde çalışan kripto hizmetine olan talep önemli ölçüde arttı. Kripto borsası başlangıçta nispeten sabit bir işlem hacmi kaydediyordu. Ancak PayPal, uygun ABD kullanıcılarının itBit aracılığıyla kripto satın almasına, tutmasına ve satmasına izin vereceğini açıkladığında, borsanın işlem hacmi hızla genişlemeye başladı. Pantera Capital raporda şunları söyledi,

“PayPal faaliyet vermeye başladığında hacim artmaya başladı. İtBit hacmindeki artış, PayPal’ın faaliyete geçtikten sonraki dört hafta içinde yeni Bitcoin arzının neredeyse %70’ini satın aldığını gösteriyor.”

Kurumlar BTC’nin Mevcut Rallisini Destekliyor

Pantera Capital’e göre, PayPal’ın kripto sektöründe girme kararı şimdiden büyük bir etki gösteriyor. Hedge fon yöneticisi, firmanın BTC talebinin devam etmesi halinde, birkaç hafta içinde yeni çıkarılan tüm BTC’den daha fazlasını satın alabileceğine inanıyor.

Buna ek olarak Pantera Capital, BTC’nin mevcut rallisinin 2017’ye kıyasla daha sürdürülebilir olduğunu belirtti. Bunun nedeni, 2017’den bu yana PayPal, Cash App ve RobinHood da dahil olmak üzere çok sayıda kurumun kripto sektörüne katılmış olması. Pantera Capital’e göre, BTC satın alma noktasında günlerce beklemeyi içerdiği için çok fazla engel vardı. Bununla birlikte, PayPal gibi oyuncuların işe alınması bu süreci dünya çapında milyonlarca kullanıcı için basitleştirdi. Bu yükseliş gelişimi hakkında yorum yapan Pantera Capital, “Üç yüz milyon kişi Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerine anında erişim sağladı.” ifadelerini kullandı.

Son olarak CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, yazının yazıldığı sırada kripto para 18.532 dolar’dan işlem görüyor. Bu sayı, son 24 saatte %2.34’lük bir artışı ifade ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.