Kasım 21, 2019

PayPal CEO’su Bitcoin’e Yatırım Yaptığını İtiraf Etti!

Dünyanın en büyük çevrimiçi ödeme işleyicilerinden biri olan PayPal’ın CEO’su kripto paralar ile ilgili bir itirafta bulundu. İtirafını Fortune için verdiği bir röportajda dile getiren Dan Schulman, Libra projesiyle ilgili de açıklama yaptı.

Dan Schulman açıklamasına Blockchain teknolojisiyle ilgili fikirlerini söyleyerek başladı. Schulman, PayPal olarak Blockchain’i yakından takip ettiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Blockchain’in gerçekten gelecek vaat ettiğine inanıyoruz. Ama önce günümüzdeki altyapı sisteminin yapamadığı bir şeyi yapabiliyor olması lazım. Çoğu insan Blockchain’in daha verimli olduğunu düşünüyor ama günümüzde kullanılan sistemler zaten gayet verimliler. İki tarafın arasına bazen bir aracı girebiliyor ama sistemin altyapısı gayet verimli. O yüzden Blockchain ile ilgili en güzel çalışmaların kimlik gibi konularla ilgili olacağını düşünüyoruz.”

Ardından Schulman kripto para fiyatlarının çok hareketli olduğundan bahsettiği sırada “kripto para sahibi olup olmadığı” soruldu ve Schulman sadece “Bitcoin’e yatırım yaptığını” söyledi.

Ayrıca Schulman röportaj sırasında PayPal’ın Facebook’un Libra projesinden neden ayrıldığıyla ilgi de konuştu. Schulman Facebook ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirterek şunları söyledi:

“Facebook bizim de çok ilgilendiğimiz, takip etmek istediğimiz ve belki gelecekte bizim de girebileceğimiz bir yola girdi. Onlara bol şans diliyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.