Aralık 7, 2023

%500’ün Üzerinde Patlayan Altcoin Dev Ralli İçin Hazırlanıyor: İşte O Tarih!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, akıllı sözleşme platformu Solana ‘nın (SOL) bu yıl şimdiye kadar üç haneli kazançlar kaydettikten sonra bile koşmak için daha fazla alana sahip olduğunu söylüyor.

Bluntz takma isimli kripto trader’ı, sosyal medya platformu X’teki 230.500 takipçisine Ethereum’un (ETH) rakibinin önümüzdeki günlerde çift haneli rakamlara çıkabileceğini söylüyor.

Bluntz, Bitcoin ile eşleştirildiğinde Solana’nın bir yükseliş kurulumu oluşturduğunu söylüyor. Teknik analizlerinde Elliott Dalga teorisini uygulayan stratejist, Solana/Bitcoin çiftinin (SOL/BTC) beş alt dalgalı bir düşüş formasyonunu tamamladığını ve %41’in üzerinde bir kazançla sonuçlanabilecek bir hareketin eşiğinde olduğunu söylüyor.

Elliott Dalga teorisine göre, alt dalgalar piyasadaki potansiyel dönüm noktalarını belirlemek için kullanılabilir. Üç dalgalı bir formasyon A, B ve C olarak etiketlenirken, beş dalgalı bir formasyon 1,2,3,4 ve 5 olarak etiketlenir.

 Bence Solana yeniden yükselişe geçmek üzere.

Takip ettiğim en önemli grafik SOL/BTC ve C içinde beş alt dalgayla tamamlanmış güzel ve temiz bir A-B-C’ye benziyor. SOL/USD çifti bence önümüzdeki günlerde %40 kadar daha dalgalanacak.

Solana grafiği

Solana, yılın başında kaydedilen 9,99 dolar fiyatından %536’lık bir kazançla 63,59 dolardan işlem görürken, SOL/BTC 0,00142 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin‘e (BTC) dönen Bluntz, amiral gemisi kripto varlığının yükselişe geçtiğini ve beş dalgalı bir formasyon tamamlandığında 90.000 dolar civarında bir fiyata ulaşabileceğini söylüyor.

 BTC şu anda gerçekten de parabolik bir şekilde ilerliyor. Dalga-3’ün tüm özelliklerine sahip.

Bitcoin grafiği

Trader ayrıca, piyasa değerine göre en yüksek kripto varlığının makroekonomik ölçekte anlatı kanıtı gibi göründüğünü belirtiyor.

 BTC’nin en iyi yanı, makro açıdan ne olursa olsun tam anlamıyla bir yükseliş anlatısına sahip olması. 24’te faiz indirimi mi? Endişeye gerek yok, BTC riskli bir varlık olduğu için yükseliyor. 24’te daha fazla faiz artışı mı? Endişe yok, BTC yükselir çünkü bu deflasyonist, ultra sağlam para, kaliteye uçuş, dijital altın, falan filan.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin bu haber yazıldığı sırada 43.930 dolaran işlem görüyor ve son 24 saat içinde kısmi bir kazanç elde etti.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?